Sisukord
Autosport
Postimees
15.11.2016
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Jaak Aaviksoo lükkas käima tehnikaülikooli suurreformi (2) Tagakülg Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Eestis on sotsiaalse õigluse näitajad halvenenud Ere superkuu säras pilvitus taevas Noori peategelasi toetab tantsupeol Ivo Linna Uus võimuliit jätkab haldusreformi Kalev valmistab jõulude ajal müümiseks 825 tonni kommi Eesti allkirjastab täna Indiaga vangide üleandmise leppe Mälumäng Prooviloendus tõi välja registrite probleemkohad Algusest peale loodud vaid vene häälte jaoks (7) Savisaarlased suunavad Vabaerakonda valitsusse (8) Majandus Majanduse lühiuudised Pangandus jääb, aga pangad ei pruugi Riigifirmade jaoks on hea aeg minna börsile (1) Eesti vajab moodsat konverentsikeskust Kalm: raha kaasamine börsilt eeldab projekti Välismaa Välismaa lühid Dodoni võit tekitab küsimusi Rändeleppe õnnestumise koormus lasub Kreeka saartel Põgenik: Liibüa ja Itaalia kaudu saabuvaid süürlasi ei saa kunagi palju olema Trump plaanib ehitada müüri ja kuivendada soo (2) KOHALIK VAADE. Clintonile sai saatuslikuks töölisklassi kaotamine Arvamus Riigireformi Radar: haldusreformi lõpuleviimine on möödapääsmatu Juhtkiri: Jüri Ratas, aeg on Eesti huvid esikohale seada (10) Iivi Anna Masso: jälle rumal rahvas (7) Irja Lutsar: lapsed ei jõua õigel ajal ravile – kas tõesti? Postimees 1934. aastal: Sirgu põgenemise kaastegelasi Soomes? Kultuur Puhastustuli leidmatus tunnelis Milleks meile muinasjutud? Arvustus: pärast surma (gei)kunstiklassikuks Kultuuri lühid Sport Matsalu loobus presidendiks kandideerimast Hinded Eesti jalgpallikoondisele Pohlak: koondiseaasta 2016 on olnud kehv Kehtivad lepingud panevad Sebastien Ogier' raskesse seisu Spordi lühiuudised Eesti jalgpall astus ajas 20 aastat tagasi (1) Millist nõu annab jalgpalliliidu juhatus Martin Reimile? (1) Ralli tulevikulootus näeb väljundit juunioride WRC-sarjas Kuidas Hamilton Rosbergile pingeid peale paneb Tallinn Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Tarbija Eestlased leiutasid temperatuuri mõõtva plaastri Kas Trump tähendab, et kliima päästmisega on «mäng läbi»? (2) Tartu Linnaserva tanklasse voorib lõunale sadu näljaseid (1) Asfalditehased püsivad sula lootuses stardivalmis (1) Siredad tõid saali vaatajaid-kuulajaid täis Suletud teelõik pööras bussiliikluse segi Verekeskus kolib patsientidele lähemale Tartu ülikool kavandab spordihoonele uut pallimängusaali ja ruumikat laiendust (3) Filatelistidele teeb muret postimuuseumi kadumine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ralli tulevikulootus näeb väljundit juunioride WRC-sarjas

2 min lugemist
Miko-Ove Niinemäe Saaremaa rallil kihutamas. FOTO: Timo Anis

Eesti autospordi visiitkaardi, ERC-sarja arvestusse kuulunud Rally Estonia ärajäämine mõjutab otseselt ka mitme Eesti rallimehe tuleva hooaja plaane. Esilagu R5 tüüpi masinaga just Euroopa sarjas osalemises uut väljundit näinud sõitjad teevad oma plaane ringi. Kodumaise etapita ei näe ERC-sari neile enam kaugeltki nii ahvatlev. 

Tellijale Tellijale

Esialgu on raske anda hinnangut, kas see on hea või halb. Näiteks Miko-Ove Niinemäele tähendab see R5 autoga sõitmise unistuse täitumise edasilükkamist ning esiveolise R2 autoga jätkamist. Samas tähendab see osalemist WRC-rallide külge poogitud noorte sarjas, kus auhinnaks ukse avanemine WRC 2 seltskonda.  

«Kuna Eestis enam ERC-sarja etappi ei toimu ning tervikuna on selle sarja tase langemas, pole mõtet sinna sõitma minna,» selgitas Niinemäe oma valiku tagamaid. Kuigi tänavuse koduse hooaja lõpus nentis ta, et on R2 auto enda jaoks tühjaks sõitnud, ei saa seda ilmselt öelda MM-tasemel rallidel osalemise kohta.

Eile ei osanud Niinemäe veel ütelda, millise sarjaga ta ikkagi liitub. Võimalikud on kaks varianti: juunioride WRC ja DMACKi karikasari. Tänavu sõideti MM-rallidel mõlemas arvestuses, ent kuidas hakkab olema tuleval hooajal, pole veel teada. JWRC sarja kalender ja tingimused peaksid saama paika novembri lõpuks. Teada on vaid see, et etappe on viis või kuus ning võitjal on võimalus järgmisel hooajal sõita WRC 2 sarjas. Samasuguse auhinnaga on sõitjaid peibutanud ka DMACK.

14.11.2016 16.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto