Ralli tulevikulootus näeb väljundit juunioride WRC-sarjas

Miko-Ove Niinemäe Saaremaa rallil kihutamas. FOTO: Timo Anis

Eesti autospordi visiitkaardi, ERC-sarja arvestusse kuulunud Rally Estonia ärajäämine mõjutab otseselt ka mitme Eesti rallimehe tuleva hooaja plaane. Esilagu R5 tüüpi masinaga just Euroopa sarjas osalemises uut väljundit näinud sõitjad teevad oma plaane ringi. Kodumaise etapita ei näe ERC-sari neile enam kaugeltki nii ahvatlev. 

Tellijale Tellijale

Esialgu on raske anda hinnangut, kas see on hea või halb. Näiteks Miko-Ove Niinemäele tähendab see R5 autoga sõitmise unistuse täitumise edasilükkamist ning esiveolise R2 autoga jätkamist. Samas tähendab see osalemist WRC-rallide külge poogitud noorte sarjas, kus auhinnaks ukse avanemine WRC 2 seltskonda.  

«Kuna Eestis enam ERC-sarja etappi ei toimu ning tervikuna on selle sarja tase langemas, pole mõtet sinna sõitma minna,» selgitas Niinemäe oma valiku tagamaid. Kuigi tänavuse koduse hooaja lõpus nentis ta, et on R2 auto enda jaoks tühjaks sõitnud, ei saa seda ilmselt öelda MM-tasemel rallidel osalemise kohta.

Eile ei osanud Niinemäe veel ütelda, millise sarjaga ta ikkagi liitub. Võimalikud on kaks varianti: juunioride WRC ja DMACKi karikasari. Tänavu sõideti MM-rallidel mõlemas arvestuses, ent kuidas hakkab olema tuleval hooajal, pole veel teada. JWRC sarja kalender ja tingimused peaksid saama paika novembri lõpuks. Teada on vaid see, et etappe on viis või kuus ning võitjal on võimalus järgmisel hooajal sõita WRC 2 sarjas. Samasuguse auhinnaga on sõitjaid peibutanud ka DMACK.

14.11.2016 16.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto