Sisukord
Uudised
Tänane leht
15.11.2016
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Jaak Aaviksoo lükkas käima tehnikaülikooli suurreformi (2) Tagakülg Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Eestis on sotsiaalse õigluse näitajad halvenenud Ere superkuu säras pilvitus taevas Noori peategelasi toetab tantsupeol Ivo Linna Uus võimuliit jätkab haldusreformi Kalev valmistab jõulude ajal müümiseks 825 tonni kommi Eesti allkirjastab täna Indiaga vangide üleandmise leppe Mälumäng Prooviloendus tõi välja registrite probleemkohad Algusest peale loodud vaid vene häälte jaoks (7) Savisaarlased suunavad Vabaerakonda valitsusse (8) Majandus Majanduse lühiuudised Pangandus jääb, aga pangad ei pruugi Riigifirmade jaoks on hea aeg minna börsile (1) Eesti vajab moodsat konverentsikeskust Kalm: raha kaasamine börsilt eeldab projekti Välismaa Välismaa lühid Dodoni võit tekitab küsimusi Rändeleppe õnnestumise koormus lasub Kreeka saartel Põgenik: Liibüa ja Itaalia kaudu saabuvaid süürlasi ei saa kunagi palju olema Trump plaanib ehitada müüri ja kuivendada soo (2) KOHALIK VAADE. Clintonile sai saatuslikuks töölisklassi kaotamine Arvamus Riigireformi Radar: haldusreformi lõpuleviimine on möödapääsmatu Juhtkiri: Jüri Ratas, aeg on Eesti huvid esikohale seada (10) Iivi Anna Masso: jälle rumal rahvas (7) Irja Lutsar: lapsed ei jõua õigel ajal ravile – kas tõesti? Postimees 1934. aastal: Sirgu põgenemise kaastegelasi Soomes? Kultuur Puhastustuli leidmatus tunnelis Milleks meile muinasjutud? Arvustus: pärast surma (gei)kunstiklassikuks Kultuuri lühid Sport Matsalu loobus presidendiks kandideerimast Hinded Eesti jalgpallikoondisele Pohlak: koondiseaasta 2016 on olnud kehv Kehtivad lepingud panevad Sebastien Ogier' raskesse seisu Spordi lühiuudised Eesti jalgpall astus ajas 20 aastat tagasi (1) Millist nõu annab jalgpalliliidu juhatus Martin Reimile? (1) Ralli tulevikulootus näeb väljundit juunioride WRC-sarjas Kuidas Hamilton Rosbergile pingeid peale paneb Tallinn Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Tarbija Eestlased leiutasid temperatuuri mõõtva plaastri Kas Trump tähendab, et kliima päästmisega on «mäng läbi»? (2) Tartu Linnaserva tanklasse voorib lõunale sadu näljaseid (1) Asfalditehased püsivad sula lootuses stardivalmis (1) Siredad tõid saali vaatajaid-kuulajaid täis Suletud teelõik pööras bussiliikluse segi Verekeskus kolib patsientidele lähemale Tartu ülikool kavandab spordihoonele uut pallimängusaali ja ruumikat laiendust (3) Filatelistidele teeb muret postimuuseumi kadumine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pangandus jääb, aga pangad ei pruugi

4 min lugemist
Pildil Harri Rantanen. FOTO: Tairo Lutter

Ehkki pangandust on kindlasti vaja ka tulevikus, pole SEB Grupi kliendiandmete teenuste juht Harri Rantanen kindel, kas alles jäävad ka pangad. Tema sõnul on pangad seni olnud väga visad tehnoloogilisi muutusi kasutusele võtma, kuid viimastel kuudel on ta märganud muutust.

Tellijale Tellijale

Finantstehnoloogia idufirmad ennustavad, et suurte pankade aeg saab peagi läbi, sest nad on liiga kaugel, liiga kallid, liiga kohmakad. Olete sellega nõus?

Jah. Sellega on üsna lihtne nõustuda. Alles viimaste kuudega või viimasel aastal on olukord hakanud tasapisi muutuma. Näiteks SEB lõi oma projekti poolteist aastat tagasi.

Asi on kultuuris – kuidas me kohtleme kliente, kuidas iseennast. Enamik panku ei loo uusi tehnoloogilisi võimalusi ise. Panganduse uued teenused on loonud teised, kes lähtuvad kliendi perspektiivist ja panganduse spetsiifikast. Seepärast on meile väga oluline koostöö fintech-ettevõtetega (finantstehnoloogiaettevõtted – toim). Nad on väiksemad ja kiiremad, nad teavad paremini, kuidas mobiiliseadmetele rakendusi teha. Võtmeküsimus on koostöö.

Alguses, nii aasta-poolteist tagasi, arutleti selle üle, kas fintech konkureerib pankadega. Muidugi konkureerivad nad pankadega teatud valdkondades, aga meil on ka palju koostöövõimalusi. Me loome teenuseid koos, sest meie, pangad, oleme aeglasemad, oleme kallid. Aga meil on klientide kohta palju andmeid, meil on kontod, tavaliselt on meil fintech’i jaoks veidi rohkem raha ja me saame nende uusi ideid toetada. Pangad aga saavad õppida, kuidas pakkuda teenust kliendisõbralikumalt.

Kasutate terminit «avatud pangandus». Mida see tähendab?

14.11.2016 16.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto