Sisukord
Lõuna-Eesti Postimees
Postimees
15.11.2016
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Jaak Aaviksoo lükkas käima tehnikaülikooli suurreformi (2) Tagakülg Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Eestis on sotsiaalse õigluse näitajad halvenenud Ere superkuu säras pilvitus taevas Noori peategelasi toetab tantsupeol Ivo Linna Uus võimuliit jätkab haldusreformi Kalev valmistab jõulude ajal müümiseks 825 tonni kommi Eesti allkirjastab täna Indiaga vangide üleandmise leppe Mälumäng Prooviloendus tõi välja registrite probleemkohad Algusest peale loodud vaid vene häälte jaoks (7) Savisaarlased suunavad Vabaerakonda valitsusse (8) Majandus Majanduse lühiuudised Pangandus jääb, aga pangad ei pruugi Riigifirmade jaoks on hea aeg minna börsile (1) Eesti vajab moodsat konverentsikeskust Kalm: raha kaasamine börsilt eeldab projekti Välismaa Välismaa lühid Dodoni võit tekitab küsimusi Rändeleppe õnnestumise koormus lasub Kreeka saartel Põgenik: Liibüa ja Itaalia kaudu saabuvaid süürlasi ei saa kunagi palju olema Trump plaanib ehitada müüri ja kuivendada soo (2) KOHALIK VAADE. Clintonile sai saatuslikuks töölisklassi kaotamine Arvamus Riigireformi Radar: haldusreformi lõpuleviimine on möödapääsmatu Juhtkiri: Jüri Ratas, aeg on Eesti huvid esikohale seada (10) Iivi Anna Masso: jälle rumal rahvas (7) Irja Lutsar: lapsed ei jõua õigel ajal ravile – kas tõesti? Postimees 1934. aastal: Sirgu põgenemise kaastegelasi Soomes? Kultuur Puhastustuli leidmatus tunnelis Milleks meile muinasjutud? Arvustus: pärast surma (gei)kunstiklassikuks Kultuuri lühid Sport Matsalu loobus presidendiks kandideerimast Hinded Eesti jalgpallikoondisele Pohlak: koondiseaasta 2016 on olnud kehv Kehtivad lepingud panevad Sebastien Ogier' raskesse seisu Spordi lühiuudised Eesti jalgpall astus ajas 20 aastat tagasi (1) Millist nõu annab jalgpalliliidu juhatus Martin Reimile? (1) Ralli tulevikulootus näeb väljundit juunioride WRC-sarjas Kuidas Hamilton Rosbergile pingeid peale paneb Tallinn Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Tarbija Eestlased leiutasid temperatuuri mõõtva plaastri Kas Trump tähendab, et kliima päästmisega on «mäng läbi»? (2) Tartu Linnaserva tanklasse voorib lõunale sadu näljaseid (1) Asfalditehased püsivad sula lootuses stardivalmis (1) Siredad tõid saali vaatajaid-kuulajaid täis Suletud teelõik pööras bussiliikluse segi Verekeskus kolib patsientidele lähemale Tartu ülikool kavandab spordihoonele uut pallimängusaali ja ruumikat laiendust (3) Filatelistidele teeb muret postimuuseumi kadumine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sõitma hakkab bussiliin Tallinna sadamast Valka alkoholipoeni

2 min lugemist
Endise piiripunkti parklas on viimasel ajal märgatud üha tihenevat kodumaiste numbrimärkidega autode liiklust. Alko1000 juhataja sõnul on laupäev neil eriti tegus, kuna erinevalt Eestist alustatakse Läti poolel alkoholimüüki juba kaheksa ajal hommikul. FOTO: Arvo Meeks

Raihan Group OÜ alustab alates laupäevast bussiliiniga Tallinna sadama D-terminalist Valka alkoholipoe Alko1000 juurde. «Esimene buss Tallinnast Alko1000ni stardib 19. novembril,» seisab ettevõtte kodulehel.

«See on tegelikult koostöös Alko1000 poe endaga, hetkel ei saagi seda täielikult kommenteerida. Loodame, et käivitub. Väljareklaamitud on, aga võib-olla muutub, ei ole meie taga see asi,» ütles Raihan Groupi juhatuse liige Hannes Lehtoja BNSile.

Pileteid saab osta kodulehelt, nende hind kõigub 45 eurost 55 euroni. Sõita on võimalik nii Iklasse kui ka Valka.

Sihtkohani jõudmiseni peatusi ei teha. Sihtkohas on tund vaba aega ja tagasiteel tund lõunapausiks.

«Tegime Valka poe laiemaks. Üle 300 ruutmeetri panime juurde, tõime ka toidukraami: õlisid, erinevaid kastmeid ja krõpse, et saaks süüa osta kaasa,» ütles BNSile Alko1000 Valka poe juhataja Meelis Reiljan. Ta kinnitas, et uus bussiliin hakkab poeni tõepoolest sõitma. Maist alates on tema sõnul avatud ka teine kauplus Iklas.

Alkoholipoodide keti Alko1000 teatel on 99 protsenti nende Lätis asuva Valka viinapoe külastajatest eestlased, kes käivad sealt suurtes kogustes odavamat alkoholi soetamas.

«Alkoholiaktsiisi tõustes on see viimasel ajal üha süvenev trend, et eestlased käivad Lätis märksa odavama hinnaga viina ja õlut ostmas,» ütles Alko1000 Läti haru omava ET Invest OÜ juhatuse liige Einar Visnapuu veebruaris BNSile.

Tema sõnul koosneb peaaegu terve poe klientuur ainult eestlastest. «Kusjuures ei käi ainult naaberlinna Valga rahvas, vaid ka inimesi üle Eesti, ka Tallinnast,» rääkis Visnapuu.

Ta lisas, et Valka poe kõrge käive ja edu kannustab ettevõtet avama teisegi sellesarnase kontseptsiooniga poe Ikla piiripunktis. «Näeme, et see trend Lätist odavat alkoholi osta ei vaibu niipea.»

Kui Alko1000 loodab senisest veelgi enam kliente leida uue bussiliiniga, siis käed rüpes, ei istu ka teiste Valkas asuvate alkoholipoodide omanikud. Näiteks laupäeval avati Valkas mardipäevalaadaga sealse SuperAlko poe hoones uus siseturg ning selle juures ka väliletid.

Eestlastele kuuluva SuperAlko omanikfirma Aldar Eesti OÜ nõukogu liige Riho Maurer, kes ka ise avamisel kohal oli, ütles laupäeval Valgamaalasele, et algselt oli neil plaanis ainult pood avada, ent Valka linnajuht Vents Armands Krauklis ütles, et linnal oleks vaja turule paremat asukohta.

Maureri sõnul on turg on täielikult Aldar Eesti investeering ja nemad ka peavad turgu, kuigi tegu on Valka munitsipaalturuga.

SuperAlko kohta ütles Maurer, et poel läheb hästi ja müük kahekordistub iga nädalaga. Parema meelega tegeleks nad mehe kinnitusel äriga pigem Eestis, kuid pood pidi kolima sinna, kus käib rohkem kliente.

Kokku on Valkas viis odava alkoholi müügile spetsialiseerunud kauplust.

Seotud lood
14.11.2016 16.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto