P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühid

BNS
Välismaa lühid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

PÄEVA TSITAAT «Aga kus siis Venemaa koht on?» Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenka arvatas pole Donald Trumpi võidu üle põhjust rõõmu tunda, sest ta on lubandud Ameerika jälle suureks teha.

PÄEVA NUMBER 53 000 meest peaks 2019. aastaks olema Poola loodavas uues, vabatahtlikest koosnevas maakaitseväes.

Saksamaa suurparteid toetavad presidendina Steinmeierit

Saksamaa järgmiseks presidendiks on saamas välisminister Frank-Walter Steinmeier, kelle nomineerimist otsustasid toetada Angela Merkeli koalitsiooni kaks suuremat parteid, teatasid parteiallikad eile. Praegune president, 76-aastane Joachim Gauck on teatanud, et astub kõrge ea tõttu tagasi. Merkeli Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU) otsustas eile toetada presidendi kohale Steinmeierit, kelle kandidatuuri esitas tema Sotsiaaldemokraatlik Partei (SPD). Koalitsiooni kolmas pool CDU Baieri sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalne Liit (CSU) peaks teatama oma otsuse esmaspäeva jooksul. Allikate sõnul ei ole oodata, et CSU avaldaks plaanile vastuseisu. Saksamaa uue presidendi valivad 12. veebruaril parlament ja liidumaade esindajad. BNS

Tagasi üles