Sisukord
Autosport
Tänane leht
15.11.2016
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Jaak Aaviksoo lükkas käima tehnikaülikooli suurreformi (2) Tagakülg Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Eestis on sotsiaalse õigluse näitajad halvenenud Ere superkuu säras pilvitus taevas Noori peategelasi toetab tantsupeol Ivo Linna Uus võimuliit jätkab haldusreformi Kalev valmistab jõulude ajal müümiseks 825 tonni kommi Eesti allkirjastab täna Indiaga vangide üleandmise leppe Mälumäng Prooviloendus tõi välja registrite probleemkohad Algusest peale loodud vaid vene häälte jaoks (7) Savisaarlased suunavad Vabaerakonda valitsusse (8) Majandus Majanduse lühiuudised Pangandus jääb, aga pangad ei pruugi Riigifirmade jaoks on hea aeg minna börsile (1) Eesti vajab moodsat konverentsikeskust Kalm: raha kaasamine börsilt eeldab projekti Välismaa Välismaa lühid Dodoni võit tekitab küsimusi Rändeleppe õnnestumise koormus lasub Kreeka saartel Põgenik: Liibüa ja Itaalia kaudu saabuvaid süürlasi ei saa kunagi palju olema Trump plaanib ehitada müüri ja kuivendada soo (2) KOHALIK VAADE. Clintonile sai saatuslikuks töölisklassi kaotamine Arvamus Riigireformi Radar: haldusreformi lõpuleviimine on möödapääsmatu Juhtkiri: Jüri Ratas, aeg on Eesti huvid esikohale seada (10) Iivi Anna Masso: jälle rumal rahvas (7) Irja Lutsar: lapsed ei jõua õigel ajal ravile – kas tõesti? Postimees 1934. aastal: Sirgu põgenemise kaastegelasi Soomes? Kultuur Puhastustuli leidmatus tunnelis Milleks meile muinasjutud? Arvustus: pärast surma (gei)kunstiklassikuks Kultuuri lühid Sport Matsalu loobus presidendiks kandideerimast Hinded Eesti jalgpallikoondisele Pohlak: koondiseaasta 2016 on olnud kehv Kehtivad lepingud panevad Sebastien Ogier' raskesse seisu Spordi lühiuudised Eesti jalgpall astus ajas 20 aastat tagasi (1) Millist nõu annab jalgpalliliidu juhatus Martin Reimile? (1) Ralli tulevikulootus näeb väljundit juunioride WRC-sarjas Kuidas Hamilton Rosbergile pingeid peale paneb Tallinn Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Tarbija Eestlased leiutasid temperatuuri mõõtva plaastri Kas Trump tähendab, et kliima päästmisega on «mäng läbi»? (2) Tartu Linnaserva tanklasse voorib lõunale sadu näljaseid (1) Asfalditehased püsivad sula lootuses stardivalmis (1) Siredad tõid saali vaatajaid-kuulajaid täis Suletud teelõik pööras bussiliikluse segi Verekeskus kolib patsientidele lähemale Tartu ülikool kavandab spordihoonele uut pallimängusaali ja ruumikat laiendust (3) Filatelistidele teeb muret postimuuseumi kadumine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas Hamilton Rosbergile pingeid peale paneb

2 min lugemist
Lewis Hamilton (vasakul) pritsimas Nico Rosberg vahuveiniga. FOTO: SIPA/Scanpix

VORMEL-1. Lewis Hamilton teab, et neljanda maailmameistritiitli võitmise tõenäosus on heal juhul kümme protsenti. Seega pole britil midagi kaotada ja ta võib rahulikult kõik pinged Mercedesega sõitva tiimikaaslase Nico Rosbergi õlule jätta. Ja seda kunsti Hamilton juba oskab. Hamilton on võitnud kolm etappi järjest – viimati pühapäeval Brasiilias – ja jääb enne Abu Dhabis peetavat viimast vaatust Rosbergist maha 12 punktiga.

Tellijale Tellijale

Hamilton rõhutab igal võimalusel, et tegelikult on ta Rosbergist kiirem. Ükskõik mitme punktiga ta meeskonnakaaslasest tabelis maas poleks. «Olen väga õnnelik, Nicol polnud Brasiilias minu vastu mingit võimalust. Sõidame ju sama autoga ja tegelikult on ta praegu elu parimas hoos,» rääkis Hamilton pärast pühapäevast etappi.

Teisena toob Hamilton alati välja, et Rosberg on rohkem punkte kogunud ainult tema äparduste tõttu. Ilmselt ei andesta Hamilton Mercedese meeskonnale kunagi, et Malaisias ütles tema sõiduvahendi mootor üles, aga Rosbergi jaoks on kõik kulgenud roosiliselt.

«Nico on alati saanud oma sõidu ära teha. Ta on igakord finišisse jõudnud (tegelikult ei ole – toim), tal pole mingeid probleeme olnud, aga mul on. Ma olen kummalises positsioonis, sest ükskõik kui hästi ma ka ei sõidaks, ei muutu sellest suurt midagi. Olen aasta jooksul juba liiga palju kaotanud,» mõtiskles valitsev tšempion ja jättis mulje, et tal oleks viimasest etapist sisuliselt ükskõik.

14.11.2016 16.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto