Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
15.11.2016
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Jaak Aaviksoo lükkas käima tehnikaülikooli suurreformi (2) Tagakülg Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Eestis on sotsiaalse õigluse näitajad halvenenud Ere superkuu säras pilvitus taevas Noori peategelasi toetab tantsupeol Ivo Linna Uus võimuliit jätkab haldusreformi Kalev valmistab jõulude ajal müümiseks 825 tonni kommi Eesti allkirjastab täna Indiaga vangide üleandmise leppe Mälumäng Prooviloendus tõi välja registrite probleemkohad Algusest peale loodud vaid vene häälte jaoks (7) Savisaarlased suunavad Vabaerakonda valitsusse (8) Majandus Majanduse lühiuudised Pangandus jääb, aga pangad ei pruugi Riigifirmade jaoks on hea aeg minna börsile (1) Eesti vajab moodsat konverentsikeskust Kalm: raha kaasamine börsilt eeldab projekti Välismaa Välismaa lühid Dodoni võit tekitab küsimusi Rändeleppe õnnestumise koormus lasub Kreeka saartel Põgenik: Liibüa ja Itaalia kaudu saabuvaid süürlasi ei saa kunagi palju olema Trump plaanib ehitada müüri ja kuivendada soo (2) KOHALIK VAADE. Clintonile sai saatuslikuks töölisklassi kaotamine Arvamus Riigireformi Radar: haldusreformi lõpuleviimine on möödapääsmatu Juhtkiri: Jüri Ratas, aeg on Eesti huvid esikohale seada (10) Iivi Anna Masso: jälle rumal rahvas (7) Irja Lutsar: lapsed ei jõua õigel ajal ravile – kas tõesti? Postimees 1934. aastal: Sirgu põgenemise kaastegelasi Soomes? Kultuur Puhastustuli leidmatus tunnelis Milleks meile muinasjutud? Arvustus: pärast surma (gei)kunstiklassikuks Kultuuri lühid Sport Matsalu loobus presidendiks kandideerimast Hinded Eesti jalgpallikoondisele Pohlak: koondiseaasta 2016 on olnud kehv Kehtivad lepingud panevad Sebastien Ogier' raskesse seisu Spordi lühiuudised Eesti jalgpall astus ajas 20 aastat tagasi (1) Millist nõu annab jalgpalliliidu juhatus Martin Reimile? (1) Ralli tulevikulootus näeb väljundit juunioride WRC-sarjas Kuidas Hamilton Rosbergile pingeid peale paneb Tallinn Tallinn Toomkiriku altarisein läheb röntgeni alla Tarbija Eestlased leiutasid temperatuuri mõõtva plaastri Kas Trump tähendab, et kliima päästmisega on «mäng läbi»? (2) Tartu Linnaserva tanklasse voorib lõunale sadu näljaseid (1) Asfalditehased püsivad sula lootuses stardivalmis (1) Siredad tõid saali vaatajaid-kuulajaid täis Suletud teelõik pööras bussiliikluse segi Verekeskus kolib patsientidele lähemale Tartu ülikool kavandab spordihoonele uut pallimängusaali ja ruumikat laiendust (3) Filatelistidele teeb muret postimuuseumi kadumine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siredad tõid saali vaatajaid-kuulajaid täis

1 min lugemist
Kodukotuse võimlemisklubi Sire sünnipäevapidu algas eile esinemisrühma kavaga «Merelained». Nagu foto esiplaanil Liie Tomingast (vasakul) ja Vaike Tsopist näha, võivad Sire võimlejad olla ka üsna tormilised. FOTO: Margus Ansu

Nooremaid ja eakamaid tegusaid pensionäre koondava Kodukotuse võimlemisklubi Sire pidas eile 20. sünnipäeva. Staadioni 48 päevinäinud maja suur saal oli rahvast täis ja kontsert kestis pea paar tundi.

Kontserdi avas Sire esinemisrühm, mille kuuest liikmest oli kohal neli. «Üks meie võimleja on Tenerifel, teine Tallinnas lapselast hoidmas,» selgitas esinemisrühma treener-võimleja Liie Tomingas.

Sires on seitse võimlemisrühma, kaks korda nädalas käib neis end jõukohaselt liigutamas ligi 70 naist. Neist 16 võimlejat on üle 80-aastased. «Rõhutan, need 16 üle 80-aastast naist käivad meil võimlemas kaks korda nädalas,» muheles Sire esinaine ja treener Aina Kippasto. Ta lisas, et klubi vanim võimleja tähistab varsti 90. sünnipäeva.

«Tore on, et meil on nii palju võimlejaid,» ütles Aina Kippasto ning lubas, et siredad on ka tulevikus kripsakad-krapsakad ja rõõmsad.

«Sire on meie üks rahvarohkeim klubi,» märkis Kodukotuse juht Malle Salk. «Kõige suurem on seeniormeesteklubi, seal on üle 80 liikme, Sire on meesteklubi järel kohe teisel kohal.»

Vanuselt on Sire aga Kodukotuse meesteklubist viisaastaku ja segaansamblist Kobedad kaks viisaastakut ees. «Sel sügisel on meil üks sünnipäevapidu teise järel,» rääkis Malle Salk. «Kõigepealt sai meesteklubi 15, siis Kobedad 10 ja nüüd Sire 20. Üle kahe nädala on suur pidu olnud!»

Eilne sünnipäevapidu jätkus võimlemisklubi Rütmika, Kodukotuse segaansambli Kobedad ja rahvatantsuansambli Tantsutallad meeleolukate esinemistega. Ka Sire esindusrühm ei piirdunud vaid ühe kavaga. Kella kolmeks päeval oli kontsert läbi, kuid kõigil kuulajatel-vaatajatel polnud kojuminekuga tuli takus. Joodi kohvi ja juttu jätkus kauemaks.

Järgmise suurema tantsuga talvepeo peab 800 liikmega Kodukotus 10. detsembril Salme tänavas tulevaste õpetajate õppehoones. Malle Salk ei salanud, et nad kõik tunneksid rõõmu uuest majast.

Seotud lood
14.11.2016 16.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto