Sisukord
Kultuur
Tänane leht
16.11.2016
Eesti Vabaerakond sooviks pigem olla sees kui väljas (1) Mälumäng Väike Amii võitleb vapralt elu eest (4) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakaas Kaitsevägi hakkab korraldama äkkõppusi Rongavanemate uus piits pole korralikult tööle hakanud (4) Päästekopter viidi Lennusadamasse vanaduspuhkusele Hambaraviraha vaidlus läks Toompeal kirglikuks Postimees sai veebis uue ja nüüdisaegse ilme (2) Jääpurikad lõhuvad Tallinnas autosid Reopalu rebane sööb peost Tarankovi tapmise tunnistas üles sõbra poeg Majandus Helsingi-Tallinna tunnel on väga realistlik Majanduse lühiuudised Ardo Hansson: majandus ei vaja lisastiimuleid (4) Välismaa Jaanus Piirsalu Vene majandusministri vallandamisesest: nõuda kaks miljonit dollarit altkäemaksu Putini paremalt käelt? Ärge ajage naerma! (4) Trumpi tuules kutsutakse Euroopat meelt parandama Välismaa lühiuudised 16.11.2016 Rootsi erukindrali sõnul ei adu tema kaasmaalased oma kaitsetust Poola riigikaitset nõrgestavad venivad hanked Prantsuse veiniinspektorid ajavad pettureid taga Uus-Meremaa taastub võimsast maavärinast KOHALIK VAADE: Melania päästab Sloveenia Arvamus Mart Raudsaar: paistab, et reformi korraldajaid valla tegelik võimekus ei huvita (1) Maarja Vaino: Taavi Rõivase üks viga (4) Andres Reimer: ohtlikud riigipöörajad (2) Siim Kallas: lugu tuleviku raudteest (25) Postimees 1995. aastal: Parbuse ja Niinemäe süüasi jõuab kohtusse järgmisel aastal Juhtkiri: rongiga Helsingisse? Miks mitte! (2) Aare Tark: kuidas võidame järgmise veerandsajandi? (1) Kultuur Aasta kõige olulisem ulmefilm väärib Oscarit Kultuuriministeeriumis sätiti kunstivaldkonna rahastamist ümber Sport Merike Anderson jäi koondise nimekirjast välja Salumetsa presidendiks saamine sai veel kindlamaks Spordi lühiuudised Kooliraha sai makstud, arengu peab tooma koduliiga Hundi taandamine tulemust ei toonud Murdmaasuusakross võib peagi MK-sarjas debüüdi teha Profipoksi ja vabavõitluse vägikaikavedu Olümpialinnad valmistuvad lõpuspurdiks Tallinn Päästekopter viidi Lennusadamasse vanaduspuhkusele Tarbija Väike Amii võitleb vapralt elu eest (4) Tartu Täna saabuv soojalaine loob loppa rohkem kui rubla eest Miks peab autojuht politseinikult vastu võtma alkomeetri kasutatud huuliku? (1) Tähtvere rahvas sundis volikogu Tartu poole vaatama (1) Rebane pikutas teel nagu muinasjutus, aga kalakoormaga taati ei kuskil Raamatusse jõudsid haldjateod ehk lood doktor Haldja Käärist Rahvusvaheline IDeeJazz oli elamusrohke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuriministeeriumis sätiti kunstivaldkonna rahastamist ümber

2 min lugemist

Nüüdsest on asjad nii: riigieelarvest toetatakse edaspidi otse kunstivaldkonna keskseid asutusi ja valdkonna strateegiliselt olulisi algatusi, projektipõhiseid toetusi saab taotleda Eesti Kultuurkapitalist. Ministeeriumi toetuse maht kunstivaldkonnale tervikuna järgmisel aastal kasvab. Uurisme kultuuriministeeriumi kunstinõunikult Maria-Kristiina Soomrelt, kuidas uus olukord elu paremaks teeb.

Tellijale Tellijale

Maria Kristiina Soomre: See muutus üksi elu kohe paremaks muidugi ei teegi, aga selleks, et miski suures pildis lõpuks muutuks, tuleb kindlasti alustada väikestest asjadest. Ühelt poolt on rahastamispõhimõtete korrastamine osa kultuuriministeeriumi suuremast tööprotsessist – nii nagu vaadati põhjalikult üle spordi rahastamise põhimõtted ja ollakse korrastamas ka teisi suuremaid valdkondi. Kunstivaldkonnas, kus eelarveridu vähe ja summad väikesed – ning mis põhiline, kus valdkonna suurim avalik rahastaja ei ole ministeerium, vaid kultuurkapital –, oli muudatust pigem lihtsam läbi mõelda, murekohad olid kõigile teada.

Kõige suurem ongi muutus neile, kes seni taotlenud näitusetegevuseks toetust nii ministeeriumist kui kultuurkapitalist: nüüd on rollijaotus selgem, ministeerium toetab kolme suurt näituseasutust (Tallinna Kunstihoone, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum ja Eesti Kunstnike Liidu galeriid), ülejäänud saavad taotleda tegevustoetust edasi kulkast. Vähem taotlusi, vähem lepinguid, vähem aruandeid – ehk vähem bürokraatiat kõigile osapooltele. Kulkast vabanevad kunstihoone tegevustoetuse mahus vahendid, seega lisakoormat me nende õlule selle ümberkorraldusega ei pane. Senise taotlusvooru maht oli 2016. aastal 175 000 eurot, see tähendas, et väga paljud huvitavad uued tegijad, aga ka mitmed end tõestanud asutused jäid toetusest ilma või said seda vaid osaliselt. Ministeerium ei soovi dubleerida kulkas juba koos käivat eksperdikomisjoni, kelle jaotada on ministeeriumi vahenditest kolm korda suurem summa. Meie suund on rahastada keskseid tegevusi, ja seda võimalikult täies mahus.

15.11.2016 17.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto