Sisukord
Kultuur
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (18) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kultuuriministeeriumis sätiti kunstivaldkonna rahastamist ümber

2 min lugemist

Nüüdsest on asjad nii: riigieelarvest toetatakse edaspidi otse kunstivaldkonna keskseid asutusi ja valdkonna strateegiliselt olulisi algatusi, projektipõhiseid toetusi saab taotleda Eesti Kultuurkapitalist. Ministeeriumi toetuse maht kunstivaldkonnale tervikuna järgmisel aastal kasvab. Uurisme kultuuriministeeriumi kunstinõunikult Maria-Kristiina Soomrelt, kuidas uus olukord elu paremaks teeb.

Tellijale

Maria Kristiina Soomre: See muutus üksi elu kohe paremaks muidugi ei teegi, aga selleks, et miski suures pildis lõpuks muutuks, tuleb kindlasti alustada väikestest asjadest. Ühelt poolt on rahastamispõhimõtete korrastamine osa kultuuriministeeriumi suuremast tööprotsessist – nii nagu vaadati põhjalikult üle spordi rahastamise põhimõtted ja ollakse korrastamas ka teisi suuremaid valdkondi. Kunstivaldkonnas, kus eelarveridu vähe ja summad väikesed – ning mis põhiline, kus valdkonna suurim avalik rahastaja ei ole ministeerium, vaid kultuurkapital –, oli muudatust pigem lihtsam läbi mõelda, murekohad olid kõigile teada.

Kõige suurem ongi muutus neile, kes seni taotlenud näitusetegevuseks toetust nii ministeeriumist kui kultuurkapitalist: nüüd on rollijaotus selgem, ministeerium toetab kolme suurt näituseasutust (Tallinna Kunstihoone, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum ja Eesti Kunstnike Liidu galeriid), ülejäänud saavad taotleda tegevustoetust edasi kulkast. Vähem taotlusi, vähem lepinguid, vähem aruandeid – ehk vähem bürokraatiat kõigile osapooltele. Kulkast vabanevad kunstihoone tegevustoetuse mahus vahendid, seega lisakoormat me nende õlule selle ümberkorraldusega ei pane. Senise taotlusvooru maht oli 2016. aastal 175 000 eurot, see tähendas, et väga paljud huvitavad uued tegijad, aga ka mitmed end tõestanud asutused jäid toetusest ilma või said seda vaid osaliselt. Ministeerium ei soovi dubleerida kulkas juba koos käivat eksperdikomisjoni, kelle jaotada on ministeeriumi vahenditest kolm korda suurem summa. Meie suund on rahastada keskseid tegevusi, ja seda võimalikult täies mahus.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto