Kaitsevägi hakkab korraldama äkkõppusi

Kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse osakonnajuhataja asetäitja kolonelleitnant Kaido Sirman tutvustas eile kaitseministeeriumis ajakirjanikele lisaõppekogunemise kontseptsiooni. Teda jälgib strateegilise kommunikatsiooni juht kolonel Peeter Tali. FOTO: Jaanus Lensment

Täiendavaks väljaõppeks, sõjalise valmiduse tõstmiseks ja lahinguvalmiduse kontrollimiseks hakkab kaitsevägi reservväelaste jaoks korraldama ülilühikese etteteatamisajaga lisaõppekogunemisi.

Tellijale Tellijale

Kui seni öeldi reservväelasele vähemalt 120 päeva ette, et näiteks Kevadtormi ajaks oleks mõistlik endale töökohast puhkus välja kaubelda, siis pärast riigikaitseseaduse muudatust võib õppusi korraldada ka ööpäevase etteteatamisajaga.

Miks on riigil vaja õigust kutsuda oma paremaid tütreid ja poegi ülilühikese etteteatamisajaga lahinguvalmidust kontrollima, on seletatav rahvusvahelise julgeolekuolukorra halvenemisega. «Lisaõppekogunemised ei tulene konkreetsest sündmusest, küll aga on selge see, et Eesti riiki mõjutab rahvusvaheline julgeolekukeskkond,» ütles kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse osakonna juhataja asetäitja kolonelleitnant Kaido Sirman.

15.11.2016 17.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto