L, 2.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaitsevägi hakkab korraldama äkkõppusi

Madis Vaikmaa
, reporter
Kaitsevägi hakkab korraldama äkkõppusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse osakonnajuhataja asetäitja kolonelleitnant Kaido Sirman tutvustas eile kaitseministeeriumis ajakirjanikele lisaõppekogunemise kontseptsiooni. Teda jälgib strateegilise kommunikatsiooni juht kolonel Peeter Tali.
Kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse osakonnajuhataja asetäitja kolonelleitnant Kaido Sirman tutvustas eile kaitseministeeriumis ajakirjanikele lisaõppekogunemise kontseptsiooni. Teda jälgib strateegilise kommunikatsiooni juht kolonel Peeter Tali. Foto: Jaanus Lensment

Täiendavaks väljaõppeks, sõjalise valmiduse tõstmiseks ja lahinguvalmiduse kontrollimiseks hakkab kaitsevägi reservväelaste jaoks korraldama ülilühikese etteteatamisajaga lisaõppekogunemisi.

Kui seni öeldi reservväelasele vähemalt 120 päeva ette, et näiteks Kevadtormi ajaks oleks mõistlik endale töökohast puhkus välja kaubelda, siis pärast riigikaitseseaduse muudatust võib õppusi korraldada ka ööpäevase etteteatamisajaga.

Miks on riigil vaja õigust kutsuda oma paremaid tütreid ja poegi ülilühikese etteteatamisajaga lahinguvalmidust kontrollima, on seletatav rahvusvahelise julgeolekuolukorra halvenemisega. «Lisaõppekogunemised ei tulene konkreetsest sündmusest, küll aga on selge see, et Eesti riiki mõjutab rahvusvaheline julgeolekukeskkond,» ütles kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse osakonna juhataja asetäitja kolonelleitnant Kaido Sirman.

Tagasi üles