Helsingi-Tallinna tunnel on väga realistlik

Kapuutsiga punast dressipluusi kandev visinäär Peter Vesterbacka leiab, et kahte pealinna ühendav tunnel on üks tegur, mis käivitab piirkonnas majanduskasvu. FOTO: Jaanus Lensment

Maailma ühe tuntuima mobiilimängu Angry Birds brändilooja Peter Vesterbacka on värvikas isik. Just pärast tema liitumist elektrooniliste mängude tootjaga Rovio sai Angry Birdsist maailma tuntuim mobiilimäng ning Vesterbackast maailma populaarseim soomlane.

Tellijale Tellijale

Tänapäevasele visionäärile kohaselt on tema lemmikriideesemeks punane kapuutsiga pluus, millega käib igal pool, ka kohtumas Jaapani peaministri Shinzō Abega, kelle kaaskonda kuulub 50 musta riietatud ametnikku.

Möödunud reedel astus Vesterbacka rahvusvahelise valitsus- ja korporatiivsuhete agentuuri Miltton Nordics Eesti esinduse avamisüritusel üles lühikese kõnega, kus ta tutvustas oma Helsingi-Tallinna tunneliplaani. Tema sõnul on Tallinn ja Helsingi Euraasia süda. «Meist ühel pool on Euroopa ja teisel pool on terve Aasia. Nii oleme Euraasia keskmeks, me võime seda nimetada Euraasia pealinnaks, kui soovite,» kõneles Vesterbacka. Postimehel oli võimalus Peter Vesterbackaga pikemalt vestelda.

15.11.2016 17.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto