Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
16.11.2016
Eesti Vabaerakond sooviks pigem olla sees kui väljas (1) Mälumäng Väike Amii võitleb vapralt elu eest (4) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakaas Kaitsevägi hakkab korraldama äkkõppusi Rongavanemate uus piits pole korralikult tööle hakanud (4) Päästekopter viidi Lennusadamasse vanaduspuhkusele Hambaraviraha vaidlus läks Toompeal kirglikuks Postimees sai veebis uue ja nüüdisaegse ilme (2) Jääpurikad lõhuvad Tallinnas autosid Reopalu rebane sööb peost Tarankovi tapmise tunnistas üles sõbra poeg Majandus Helsingi-Tallinna tunnel on väga realistlik Majanduse lühiuudised Ardo Hansson: majandus ei vaja lisastiimuleid (4) Välismaa Jaanus Piirsalu Vene majandusministri vallandamisesest: nõuda kaks miljonit dollarit altkäemaksu Putini paremalt käelt? Ärge ajage naerma! (4) Trumpi tuules kutsutakse Euroopat meelt parandama Välismaa lühiuudised 16.11.2016 Rootsi erukindrali sõnul ei adu tema kaasmaalased oma kaitsetust Poola riigikaitset nõrgestavad venivad hanked Prantsuse veiniinspektorid ajavad pettureid taga Uus-Meremaa taastub võimsast maavärinast KOHALIK VAADE: Melania päästab Sloveenia Arvamus Mart Raudsaar: paistab, et reformi korraldajaid valla tegelik võimekus ei huvita (1) Maarja Vaino: Taavi Rõivase üks viga (4) Andres Reimer: ohtlikud riigipöörajad (2) Siim Kallas: lugu tuleviku raudteest (25) Postimees 1995. aastal: Parbuse ja Niinemäe süüasi jõuab kohtusse järgmisel aastal Juhtkiri: rongiga Helsingisse? Miks mitte! (2) Aare Tark: kuidas võidame järgmise veerandsajandi? (1) Kultuur Aasta kõige olulisem ulmefilm väärib Oscarit Kultuuriministeeriumis sätiti kunstivaldkonna rahastamist ümber Sport Merike Anderson jäi koondise nimekirjast välja Salumetsa presidendiks saamine sai veel kindlamaks Spordi lühiuudised Kooliraha sai makstud, arengu peab tooma koduliiga Hundi taandamine tulemust ei toonud Murdmaasuusakross võib peagi MK-sarjas debüüdi teha Profipoksi ja vabavõitluse vägikaikavedu Olümpialinnad valmistuvad lõpuspurdiks Tallinn Päästekopter viidi Lennusadamasse vanaduspuhkusele Tarbija Väike Amii võitleb vapralt elu eest (4) Tartu Täna saabuv soojalaine loob loppa rohkem kui rubla eest Miks peab autojuht politseinikult vastu võtma alkomeetri kasutatud huuliku? (1) Tähtvere rahvas sundis volikogu Tartu poole vaatama (1) Rebane pikutas teel nagu muinasjutus, aga kalakoormaga taati ei kuskil Raamatusse jõudsid haldjateod ehk lood doktor Haldja Käärist Rahvusvaheline IDeeJazz oli elamusrohke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks peab autojuht politseinikult vastu võtma alkomeetri kasutatud huuliku?

1 min lugemist
Juhtide kainuse kontrollimisel kulub politseil tänavu umbes pool miljonit huulikut. FOTO: Kristjan Teedema

Esmaspäeva hommikul kontrollis politsei Tallinna-Tartu maanteel Annas juhtide kainust, selle käigus jäid üle kasutatud huulikud. Politseiametnik väitis kindlameelselt, et juht peab huuliku vastu võtma. «Kas teate, miks? Sest sellel on teie pisikud,» ütles ta. Keeldumise peale sokutas ta valge plastist huulikutoru autosse.

Miks peab juht sellise toru vastu võtma, selle asemel et politsei üheliigilised jäätmed keskkonnahoidlikult kokku koguks? Varem samas olukorras on politseiametnik pruugitud huuliku siiski tagasi võtnud.
----------------------

Vastab

Kalmer Tikerpe

politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitse-ametnik

Kindlasti ei pea autojuht kasutatud huulikut politseinikult vastu võtma, selleks ei ole mingisugust kohustust ja see on autojuhi vaba valik.

Kui huulikut ei soovita, saab politseinik selle panna kilekotti või politseiametnike kollaste helkurvestide selleks kohandatud taskusse.

Küll aga pakub politsei puhumiskontrolli käigus kasutatud huulikut alati autojuhile, kinnitamaks, et iga huulikut kasutatakse üks kord. Politseinike kogemused näitavad, et paljud autojuhid soovivad huulikut endale, sageli koguni kollektsioneerimise eesmärgil.

Kasutatud huulikud kogub politsei kokku ja järk-järgult minnakse üle huulikuta indikaatorvahendile. Vahendid, mis tuleb välja vahetada, asendatakse pigem ilma huulikuta indikaatorvahendiga.

Kui palju politsei aastas selliseid huulikuid tarvitab?

Seda on keeruline öelda, sest osa indikaatorvahendeid töötab ilma huulikuta. Meil on praegu kasutusel nelja marki indikaatorvahendid. Selleks aastaks oleme soetanud umbes 500 000 huulikut, üheksa esimese kuuga on aga kontrollitud 650 477 juhti.

Mis saab kokku kogutud huulikutest?

Kasutatud huulikud toimetatakse pakendikonteinerisse, seejärel liiguvad need jäätmekäitlusse.

Kuidas kommenteerida aga selle politseiametniku tegevust, kes kasutatud huulikut juhile autosse sokutas?

Kurb kuulda, et keeldumisest hoolimata nii juhtus.

Tuletame ametnikele veel kord meelde, et kui autojuht ei soovi kasutatud huulikut, tuleb need kokku koguda ja selleks mõeldud konteinerisse visata.

Seotud lood
15.11.2016 17.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto