Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (10) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks peab autojuht politseinikult vastu võtma alkomeetri kasutatud huuliku?

1 min lugemist
Juhtide kainuse kontrollimisel kulub politseil tänavu umbes pool miljonit huulikut. FOTO: Kristjan Teedema

Esmaspäeva hommikul kontrollis politsei Tallinna-Tartu maanteel Annas juhtide kainust, selle käigus jäid üle kasutatud huulikud. Politseiametnik väitis kindlameelselt, et juht peab huuliku vastu võtma. «Kas teate, miks? Sest sellel on teie pisikud,» ütles ta. Keeldumise peale sokutas ta valge plastist huulikutoru autosse.

Miks peab juht sellise toru vastu võtma, selle asemel et politsei üheliigilised jäätmed keskkonnahoidlikult kokku koguks? Varem samas olukorras on politseiametnik pruugitud huuliku siiski tagasi võtnud.
----------------------

Vastab

Kalmer Tikerpe

politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitse-ametnik

Kindlasti ei pea autojuht kasutatud huulikut politseinikult vastu võtma, selleks ei ole mingisugust kohustust ja see on autojuhi vaba valik.

Kui huulikut ei soovita, saab politseinik selle panna kilekotti või politseiametnike kollaste helkurvestide selleks kohandatud taskusse.

Küll aga pakub politsei puhumiskontrolli käigus kasutatud huulikut alati autojuhile, kinnitamaks, et iga huulikut kasutatakse üks kord. Politseinike kogemused näitavad, et paljud autojuhid soovivad huulikut endale, sageli koguni kollektsioneerimise eesmärgil.

Kasutatud huulikud kogub politsei kokku ja järk-järgult minnakse üle huulikuta indikaatorvahendile. Vahendid, mis tuleb välja vahetada, asendatakse pigem ilma huulikuta indikaatorvahendiga.

Kui palju politsei aastas selliseid huulikuid tarvitab?

Seda on keeruline öelda, sest osa indikaatorvahendeid töötab ilma huulikuta. Meil on praegu kasutusel nelja marki indikaatorvahendid. Selleks aastaks oleme soetanud umbes 500 000 huulikut, üheksa esimese kuuga on aga kontrollitud 650 477 juhti.

Mis saab kokku kogutud huulikutest?

Kasutatud huulikud toimetatakse pakendikonteinerisse, seejärel liiguvad need jäätmekäitlusse.

Kuidas kommenteerida aga selle politseiametniku tegevust, kes kasutatud huulikut juhile autosse sokutas?

Kurb kuulda, et keeldumisest hoolimata nii juhtus.

Tuletame ametnikele veel kord meelde, et kui autojuht ei soovi kasutatud huulikut, tuleb need kokku koguda ja selleks mõeldud konteinerisse visata.

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto