Sisukord
Kodu
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Toita linde või mitte toita – selles on küsimus

4 min lugemist
  • Kui toidad linde, siis anna neile kvaliteetset toitu või ära anna üldse.
  • Paraku ei külasta toidumaja ainult väiksed armsad sulepallid.
FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Ühed usuvad, et kui nad talvel linde ei toida, saab suur osa neist kevadeks hukka. Teised leiavad, et kui linnud on inimeste pakutava lisatoiduta miljoneid aastaid hakkama saanud, saavad ka edaspidi. Samas on teada, et ainuüksi USAs toidab linde pidevalt 82,5 miljonit inimest, kes kulutavad linnutoidule aastas vähemalt 2,7 miljardit dollarit.

Tellijale

Linnud üldiselt meeldivad inimestele ja nende toitmine on üks populaarsemaid loodusega seotud tegevusi, mida edestavad vahest ainult aiatööd. Esimesed andmed lindude teadliku toitmise kohta pärinevad 6. sajandi Šotimaalt, Ameerikas alustati sellega 1854. aastal ja inglasi kutsuti üles linde toitma 19. sajandi lõpu karmidel talvedel. Tänapäeval on sellest tegevusest saanud suur äri. Ettevõtja ainult rõõmustab, kui inimesed ostavad lindudele mõeldud toitu ja panevad selle poest ostetud kaunilt kujundatud söögimajades välja. Õnneks on paljudel eestlastel veel säilinud soov ja oskus oma kätega käepärastest vahenditest midagi valmis teha. Piisab, kui võtta tühi plastpudel, lõigata sinna sobiva suurusega augud, valada seemned sisse ja riputada pudel oksa külge. Küll linnud selle peagi avastavad! Teine lugu on linnutoiduga – ei maksa arvata, et ainult laisk inimene ostab seda valmiskujul poest. Kindlasti on see mõistlikum, kui pakkuda oma teadmatuses lindudele seda, mis on meile endale meelepärane. Kes kahtleb, kas iga «kodutoit» lindudele sobib, heitku pilk peeglisse. Kui sealt vaatab vastu suleline tegelane, võite rahumeeli anda lindudele sama toitu, mida ise tarbite. Kui aga peegel näitab inimest, siis on targem usaldada poekette ja pakkuda lindudele seda, mida seal valmispakitud kujul müüakse.

14.02.2020 16.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto