Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Börsile võiks viia tosin riigifirmat

Tallinna börs langes detsembris 5,23 protsenti. FOTO: Tairo Lutter

Kui seni on riigiettevõtete võimaliku börsile viimise arutelus käidud välja maksimaalselt neli-viis riigifirmat, siis Tallinna börsi juht Kaarel Ots ütleb, et 35 riigiettevõttest võiks lausa 12 olla börsil esindatud.

Tellijale Tellijale

«Olen veendunud, et riigiettevõtete börsile viimine on vajalik. Näen selles võimalust efektiivsuse kasvuks avaliku kontrolli ja suurenenud läbipaistvuse kaudu, mis omakorda aitab kiirendada ettevõtete arengut ja parandades tulemusi, see aga edendab meie kõigi elu,» rääkis NASDAQ Tallinna juht Kaarel Ots.

Ta juhtis tähelepanu sellele, et Harvardi ülikooli professor Andrei Shleifer on kirjutanud, et kui 1940. aastatel kalduti maailmas pooldama riiklikku kontrolli ettevõtete tegevuse üle, siis viimase 30 aastaga on olukord kardinaalselt muutunud. «Riik on üldiselt nõrk innovaator – mis on ettevõtete arengu seisukohalt ülioluline –, ning riigiametnikud ei ole piisavalt motiveeritud kontrollima ettevõtte kulustruktuuri ja kvaliteeti,» rääkis Ots.

16.11.2016 18.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto