P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ettevõtjad saatsid koalitsioonile ettepanekud majanduse reformimiseks

Kristi Malmberg
, majandustoimetuse juht
Ettevõtjad saatsid koalitsioonile ettepanekud majanduse reformimiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Ettevõtjad eesotsas Jaan Pillesaarega tegid uue koalitsiooni moodustajatele mitu ettepanekut, muu hulgas soovitavad nad vältida tööjõumaksude tõusu ja soodustada välisekspertide kaasamist Eesti tööturule.

Teenusmajanduse Koda saatis uut koalitsiooni loovatele Jüri Ratasele, Jevgeni Ossinovskile ja Margus Tsahknale avaliku kirja. Ettevõtjad märgivad selles, et Eesti ees seisab praegu kaks ühiskonna mõõtmes olulist ja edasilükkamatut majandusülesannet. «Esimene on kõigi Eesti kodanike sissetulekute laiapõhjaline kasv. Teine on esimese lahendamise eeldus – see on üleriigiline ettevõtlusaktiivsuse ehk erasektoris loodud töökohtade ja investeeringute kasv.

Nende kahe põhiülesande lahendamisest sõltuvad omakorda Eesti demograafiline ja majanduslik jätkusuutlikkus ning majanduskasvu võimalused regioonides,» seisab kirjas. Kirja saatjad tõid muu hulgas välja mitu olulist probleemi.

Tagasi üles