L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juhitav Oviir

Tuuli Koch
, reporter
Juhitav Oviir
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Veidi üle aasta tagasi üsna ootamatult, sumbunud poliitsüsteemi väliselt ettevõtlusministri kohale toodud Liisa Oviir on olnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhi Jevgeni Ossinovski protežee. Tol ajal kaaluti sotside seas sellele kohale ka Rannar Vassiljevit, kuid tema ei kuulunud n-ö õigele poolele.

EASi juhi Hanno Tombergi vallandamise juures meenutatakse majandusministeeriumi majast, et Oviiril on olnud kombeks nähtav karistamine ehk ametnikelt eksimuse korral kohe seletuskirjade kirjutamise nõudmine. Pigem kui oleks võinud «süüalusega» omavahel asjad sirgeks rääkida.

Vaidluste puhul valitsuses, kus Oviir on jäänud eriarvamusele, et ta pole ühe või teise asjaga nõus, on lõpuks appi tulnud Ossinovski. Ka on soovinud ettevõtlusminister vähemalt mõnel korral valitsuses omavahel jutuks olnud teemasid kirjalikult talle tagasi saata.

Märksõnad
Tagasi üles