Sisukord
Eesti
Postimees
17.11.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Nordea ja ametiühing ei leppinud hüvitises kokku Šaakalite kõhutäie maksavad kinni lambakasvatajad Naine otsustas haiged kassid uputada Nõukogu võttis EASi juhi maha Eesti lühiuudised Sassis päev Estonias ehk dirigent kassas ja direktor garderoobis Kõneluste lõpusirge paistab MMSi gruppi kuulunud Riina Raudsik esineb sadadele koolinoortele Tomberg: nõukogu tegutses mind tagasi kutsudes liiga tormakalt Male Madalapalgalistele lubatud lisatoetus võib jääda kättesaamatuks (1) Mälumäng Juhitav Oviir Majandus Tulekul on maksutõusud (17) Börsile võiks viia tosin riigifirmat Maksete edastajad: tarbijad võidavad Nordea ja ametiühing ei leppinud hüvitises kokku Laenude tasumisega on probleeme pea igal kümnendal perel Ettevõtjad saatsid koalitsioonile ettepanekud majanduse reformimiseks Majanduse lühiuudised Maksete tegemist ootab revolutsioon Välismaa Kelle sõber on Bulgaaria uus president? Macron lubab demokraatlikku revolutsiooni Välismaa lühiuudised 17.11. PERSOON. Lõuna-Korea nukuprintsess Park Geun-hye Mõjukas vabariiklane Bruce Jackson: Euroopa peaks Trumpi-ärevusest maha rahunema (1) Arvamus Kaire Uusen: miks paljud noored ei tööta ega õpi? (9) Aimar Ventsel: Trumpi edu üle üllatumine näitab, kui vähe tunneb üks ameeriklane teist (2) Imbi Paju: majanduse «verine» metafoor (3) Juhtkiri: tühja ministri ainus otsus (4) Kaupo Meiel: Ita Ever väärib auhinda ja tunnustust kõige eest, mida ta on teinud Riigikontrolli vastulause Irja Lutsarile: tähtis on jälgida protsessi Postimees 1929. aastal: Eesti-Soome sild pannakse proovile Kultuur Nukuteater ehk majatäis fantaasiat lastele Kultuuri lühiuudiseid Sport Selgus Eesti laskesuusakoondis, Lessing jäi välja Spordi lühiuudised Ogier istub juba järgmisel nädalal M-Spordi uue ralliauto rooli Võimsad vastased värinat ei tekita Suusaliit esitab MK-etapil osalevatele sportlastele arve (1) Paremad suusad, veidike kasvu – Sildaru asub võite kaitsma Tartu Kaarsild läheb remondi tõttu pooleks aastaks kinni (7) Andrus Ossip: kiire ja mugav rongiühendus Tartust Riiga vajab poliitilist otsust Narva maanteel valmib maailma suurim spreiprinditud maal (2) Meelelahutus- ja toidukohti kontrollinud ametnikud leidsid puudusi kaheksas kohas Kiigemetsas hakkab kõlama linnulaul ja kalpsama jänes Toivo Bitestop ehitab Tartusse uudse tankimiskoha Heeringasalati kõrvale üks revolutsioon, palun Noor kümnevõistleja pürib uuel hooajal tõsiste tegijate sekka Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tulekul on maksutõusud

3 min lugemist
Rasvarikas toit muudab aju toidukäitumist reguleeriva keskuse tuimaks. FOTO: MARIANNE LOORENTS / VIRUMAA TEATAJA

Uue koalitsiooni maksupoliitika põhijooned olid eilseks õhtuks kinniste uste taga välja joonistunud. Suure tõenäosusega võetakse lähiaastatel lubaduste elluviimiseks lisaraha nii uutest tarbimismaksudest kui ka sotsiaal- ja tulumaksu tõusust.

Tellijale Tellijale

Kuigi viimane lihv antakse otsustele täna hommikul, oli Postimehe andmetel eilseks õhtuks selge, et suurim rahaline kaal on just seniste ajatatud maksulangetuste seiskamisel või ümberpööramisel.

Näiteks on kavas tõsta nii füüsilise kui ka juriidilise isiku tulumaksumäära praeguselt 20 protsendilt vähemalt 21 protsendile, tuues nii riigieelarvesse 92 miljonit eurot lisaraha.

Muutus ootab ka sotsiaalmaksu, mille kokku lepitud langetamine jäetaks lähiaastail ära ja maksumäär viidaks tagasi 33-le või enamale protsendile. Viimane tooks võrreldes seniste prognoosidega 90 miljonit lisaeurot.

Muudatus vajab etteteatamist

Ennaktempos läheks aga tõstmisele õlleaktsiis, milles pole küll veel täpselt kokku lepitud, ent kust loodetakse vähemalt kümme miljonit eurot lisatulu.

Üks radikaalsemaid on kava kaotada eestlastele harjumuspärased tulumaksuvabastused näiteks eluasemelaenu intressidelt ja koolituskuludelt, millega riik säästaks kümme miljonit eurot aastas. Viimast oli kavas piirata ka eelmisel valitsusel.

16.11.2016 18.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto