Sisukord
Kultuur
Tänane leht
18.11.2016
Eesti Ratase meeskond võtab ilmet (1) Mälumäng Kallas: partei juht peaks olema minevikutaagata (9) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Esikülg 18. november Tagakülg Ametnikud tõrjuvad jutte idapöördest (14) Uue valitsuse lubadused Raskelt haige naine ei saanud mitme päeva kestel abi (3) Veebifirmad liituvad võitlusega lapsporno vastu Helenius: tunneliehitus on majandusele tee-ehitusest kasulikum Majandus Helenius: tunneliehitus on majandusele tee-ehitusest kasulikum Kommentaarid maksumuudatustele Veskimäele tundub Oviiri käitumine kättemaksuna Tulevane valitsus planeerib ulatuslikku maksureformi (2) Välismaa Ametnikud tõrjuvad jutte idapöördest (14) Hiina üritab Tiibetis rahu osta Välismaa lühiuudised 18.11 Steinmeieri presidenditeelt kadus takistus Lennuhiiu traagiline lahkumine (3) USA idufirma loodab uue lennukiga ülehelikiirusel lennureisid tagasi tuua Arvamus Janek Mäggi: miks president Kersti Kaljulaid Jumalat kardab? (92) Juhtkiri: sõda Eesti vastu (8) Postimees 1992. aastal: Jimmy Carter kutsutakse Eestsse Mart Kivastik: milleks ehitada raudteed, kui seda mööda kuskile ei saa? (8) Andrus Karnau: tilluke ohver ja maksude vasakpööre Kalev Vilgats: ärge vassige, säästupoe kadu mõjutab rahakotti Kultuur Koolikiusamine edasijõudnutele Sport Spordi lühiuudised Blatt lõpetas CSKA võiduseeria Siim-Sander Vene: mulle on antud vabad käed Ogier võidab ka kõige halvema stsenaariumi korral Eesti mängijad tippliigade tipus Kuidas väljuda rahastamise nõiaringist? Tarbija Briljantne Bremen ja hurmav Hannover Tartu Pargi saun saab uue naabri Jõgeva neiu käis päeva presidendi kannul Elmar Kits võtab pool sajandit hiljemgi põlved nõrgaks Lasteaednikud hakkasid kirjanikuks Mõtles ringi karu, jättis puutumata tarud Briti dirigent kirjutas koos sõbraga kooriteose sügisest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolikiusamine edasijõudnutele

3 min lugemist
Kui lapsevanemad peavad end õpetajast targemaks. FOTO: Siim Vahur

Kui kunagi ammu teadsime tänavu 30. hooaega alustanud VAT Teatrit enamasti lastele ja noortele mängiva teatrina, siis nüüdseks on selle teatri publiku vanus oluliselt tõusnud. See on viinud omakorda selleni (kui nüüd üldistada), et kõige nooremale teatripublikule mõeldud etendusi paraku polegi. Kuid see on ka mõistetav, sest eks ole juba tehtud kah.

Tellijale Tellijale

Üsna monopoolselt on VAT võinud end tunda ka keerulisima publikusegmendi ehk noortele suunatud teatri valdkonnas. Siin vaatan ma mööda kõiksugustest muusikalidest ja suurte teatrite kergematest komöödiatest, mis noort publikut kahtlemata paeluvad, kuid paraku – erinevalt VATi noortelavastustest – pakuvad sisulist kaasaelamist ja -mõtlemist vähe või üldse mitte.

Niisiis on VAT vaikselt, kuid mitte märkamatult oma n-ö noorsooteatri suunda hoidnud ja viimase kümnendi lõikes on see VATi alussammas peaasjalikult teatris juba 20 aastat mänginud ja lavastanud Margo Tedre õlul. (Mõningal määral ka sama staažika Tanel Saare õlul, kuid Saare hoogustunud lavastajatöö teravik on siiski mõnevõrra mujal.)

17.11.2016 19.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto