Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.11.2016
Eesti Ratase meeskond võtab ilmet (1) Mälumäng Kallas: partei juht peaks olema minevikutaagata (9) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Esikülg 18. november Tagakülg Ametnikud tõrjuvad jutte idapöördest (14) Uue valitsuse lubadused Raskelt haige naine ei saanud mitme päeva kestel abi (3) Veebifirmad liituvad võitlusega lapsporno vastu Helenius: tunneliehitus on majandusele tee-ehitusest kasulikum Majandus Helenius: tunneliehitus on majandusele tee-ehitusest kasulikum Kommentaarid maksumuudatustele Veskimäele tundub Oviiri käitumine kättemaksuna Tulevane valitsus planeerib ulatuslikku maksureformi (2) Välismaa Ametnikud tõrjuvad jutte idapöördest (14) Hiina üritab Tiibetis rahu osta Välismaa lühiuudised 18.11 Steinmeieri presidenditeelt kadus takistus Lennuhiiu traagiline lahkumine (3) USA idufirma loodab uue lennukiga ülehelikiirusel lennureisid tagasi tuua Arvamus Janek Mäggi: miks president Kersti Kaljulaid Jumalat kardab? (92) Juhtkiri: sõda Eesti vastu (8) Postimees 1992. aastal: Jimmy Carter kutsutakse Eestsse Mart Kivastik: milleks ehitada raudteed, kui seda mööda kuskile ei saa? (8) Andrus Karnau: tilluke ohver ja maksude vasakpööre Kalev Vilgats: ärge vassige, säästupoe kadu mõjutab rahakotti Kultuur Koolikiusamine edasijõudnutele Sport Spordi lühiuudised Blatt lõpetas CSKA võiduseeria Siim-Sander Vene: mulle on antud vabad käed Ogier võidab ka kõige halvema stsenaariumi korral Eesti mängijad tippliigade tipus Kuidas väljuda rahastamise nõiaringist? Tarbija Briljantne Bremen ja hurmav Hannover Tartu Pargi saun saab uue naabri Jõgeva neiu käis päeva presidendi kannul Elmar Kits võtab pool sajandit hiljemgi põlved nõrgaks Lasteaednikud hakkasid kirjanikuks Mõtles ringi karu, jättis puutumata tarud Briti dirigent kirjutas koos sõbraga kooriteose sügisest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kallas: partei juht peaks olema minevikutaagata

4 min lugemist
Siim Kallas FOTO: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Aasta oli siis 1999, kui Siim Kallas viis Reformierakonna valitsusse koos Mõõdukate ja Isamaaliiduga. Kui keegi oleks talle toona öelnud, et tema loodud erakond kuulub järgmised 17 aastat valitsusse, oleks see talle enda sõnul tundunud uskumatuna. Postimehele antud intervjuus ütles ta, et uuesti võimule pääsemiseks peaks partei konsolideeruma ja liberaalset alternatiivi pakkuma.

Tellijale Tellijale

- Öelge, kuidas teie vaatate uue koalitsiooni moodustamist. Kas tundub kui sõõm värsket õhku?

Ega me ei tea veel täpselt, mis nende poliitika saab olema. Kohe esimese soojaga uus koalitsioon maatasa teha, teadmata, millega nad välja tulevad, ei ole väga ratsionaalne. Ma oleks praegu hinnangutega ettevaatlik.

Üldiselt tuleb asjasse suhtuda ettevaatlikult, sest poliitikas käivad asjad niimoodi. Kui on koalitsioonivalitsused, siis sinna on paratamatult sisse programmeeritud pinge. Kui koalitsioonis on kolm partnerit, siis on see alati problemaatiline. Kui tõesti üks erakond on 17 aastat järjest valitsuses olnud, siis niisuguste asjade juhtumine on paratamatus.

17.11.2016 19.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto