Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
18.11.2016
Eesti Ratase meeskond võtab ilmet (1) Mälumäng Kallas: partei juht peaks olema minevikutaagata (9) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Esikülg 18. november Tagakülg Ametnikud tõrjuvad jutte idapöördest (14) Uue valitsuse lubadused Raskelt haige naine ei saanud mitme päeva kestel abi (3) Veebifirmad liituvad võitlusega lapsporno vastu Helenius: tunneliehitus on majandusele tee-ehitusest kasulikum Majandus Helenius: tunneliehitus on majandusele tee-ehitusest kasulikum Kommentaarid maksumuudatustele Veskimäele tundub Oviiri käitumine kättemaksuna Tulevane valitsus planeerib ulatuslikku maksureformi (2) Välismaa Ametnikud tõrjuvad jutte idapöördest (14) Hiina üritab Tiibetis rahu osta Välismaa lühiuudised 18.11 Steinmeieri presidenditeelt kadus takistus Lennuhiiu traagiline lahkumine (3) USA idufirma loodab uue lennukiga ülehelikiirusel lennureisid tagasi tuua Arvamus Janek Mäggi: miks president Kersti Kaljulaid Jumalat kardab? (92) Juhtkiri: sõda Eesti vastu (8) Postimees 1992. aastal: Jimmy Carter kutsutakse Eestsse Mart Kivastik: milleks ehitada raudteed, kui seda mööda kuskile ei saa? (8) Andrus Karnau: tilluke ohver ja maksude vasakpööre Kalev Vilgats: ärge vassige, säästupoe kadu mõjutab rahakotti Kultuur Koolikiusamine edasijõudnutele Sport Spordi lühiuudised Blatt lõpetas CSKA võiduseeria Siim-Sander Vene: mulle on antud vabad käed Ogier võidab ka kõige halvema stsenaariumi korral Eesti mängijad tippliigade tipus Kuidas väljuda rahastamise nõiaringist? Tarbija Briljantne Bremen ja hurmav Hannover Tartu Pargi saun saab uue naabri Jõgeva neiu käis päeva presidendi kannul Elmar Kits võtab pool sajandit hiljemgi põlved nõrgaks Lasteaednikud hakkasid kirjanikuks Mõtles ringi karu, jättis puutumata tarud Briti dirigent kirjutas koos sõbraga kooriteose sügisest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pargi saun saab uue naabri

2 min lugemist
Uus väike kortermaja kerkib Pargi tänavale endise Pargi sauna kõrvale. Selles paigas asunud kahekorruseline maja hävis sõjas. FOTO: Sille Annuk

Viljandlanna, kuid sageli Tartusse sattuv Aire Reimus on nõuks võtnud ehitada perele kortermaja Pargi tänava tühjale krundile, mida ta on tudengipõlvest peale hoidnud ja hooldanud. See tähendab, et viimased 22 aastat on tulnud lükata lund, riisuda lehti ja muidugi maamaksu maksta.

Tellijale Tellijale

Ta oli pisut üllatunud, et siis, kui ta hakkas krundil ehitusõigust taotlema, tuli mitu korda vastata küsimusele, kas ta kavatseb müüma asuda. «Ma ei teeks seda ju nüüd, 22 aastat hiljem,» imestas ta.

Sellel krundil aadressiga Pargi 8a oli tema vanavanaema ja vanavanaisa maja, sõjas põles see ära. Nõukogude ajal ehitati krundile ka tsiviilkaitsekelder, mida ei tagastatud, kuid killuke maad õnnestus tagasi saada.

17.11.2016 19.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto