Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.11.2016
Eesti Ratase meeskond võtab ilmet (1) Mälumäng Kallas: partei juht peaks olema minevikutaagata (9) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Esikülg 18. november Tagakülg Ametnikud tõrjuvad jutte idapöördest (14) Uue valitsuse lubadused Raskelt haige naine ei saanud mitme päeva kestel abi (3) Veebifirmad liituvad võitlusega lapsporno vastu Helenius: tunneliehitus on majandusele tee-ehitusest kasulikum Majandus Helenius: tunneliehitus on majandusele tee-ehitusest kasulikum Kommentaarid maksumuudatustele Veskimäele tundub Oviiri käitumine kättemaksuna Tulevane valitsus planeerib ulatuslikku maksureformi (2) Välismaa Ametnikud tõrjuvad jutte idapöördest (14) Hiina üritab Tiibetis rahu osta Välismaa lühiuudised 18.11 Steinmeieri presidenditeelt kadus takistus Lennuhiiu traagiline lahkumine (3) USA idufirma loodab uue lennukiga ülehelikiirusel lennureisid tagasi tuua Arvamus Janek Mäggi: miks president Kersti Kaljulaid Jumalat kardab? (92) Juhtkiri: sõda Eesti vastu (8) Postimees 1992. aastal: Jimmy Carter kutsutakse Eestsse Mart Kivastik: milleks ehitada raudteed, kui seda mööda kuskile ei saa? (8) Andrus Karnau: tilluke ohver ja maksude vasakpööre Kalev Vilgats: ärge vassige, säästupoe kadu mõjutab rahakotti Kultuur Koolikiusamine edasijõudnutele Sport Spordi lühiuudised Blatt lõpetas CSKA võiduseeria Siim-Sander Vene: mulle on antud vabad käed Ogier võidab ka kõige halvema stsenaariumi korral Eesti mängijad tippliigade tipus Kuidas väljuda rahastamise nõiaringist? Tarbija Briljantne Bremen ja hurmav Hannover Tartu Pargi saun saab uue naabri Jõgeva neiu käis päeva presidendi kannul Elmar Kits võtab pool sajandit hiljemgi põlved nõrgaks Lasteaednikud hakkasid kirjanikuks Mõtles ringi karu, jättis puutumata tarud Briti dirigent kirjutas koos sõbraga kooriteose sügisest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ratase meeskond võtab ilmet

2 min lugemist
Jüri Ratas FOTO: Liis Treimann

Ministrikohtade jagamist on kõigil senistel valitsuskõnelustel osalised nimetanud vähetähtsaks asjaks, kuid omavahel on kombitud algusest peale üht- või teistsuguseid variante. Täna-homme selguvad lõplikult erakondade eelistused ja nagu öeldakse – saatan võib peituda detailides.

Tellijale Tellijale

On hea tava, et poliitiliste meeskondade moodustamine on eelkõige erakonnajuhtide õigus. Suurte läbirääkimislaudade taga nimesid paika ei panda, kohti ei jagata. Arvestused on kõigil aga ammu teada: kes kui palju jõuministrikohti peaks saama, kelle täita jäävad Reformierakonnast tühjaks jäävad ministritoolid.

Näiteks kui välisministri koht läheb IRLile ja Marko Mihkelsonile, kes sellele kohale soovib ja sobiks, siis peab loogika järgi üks endine Reformierakonna koht minema teistele osalistele. Kui rahandusministriks saab riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson, kes seda ametit samuti riigikogu rahanduskomisjoni liikmena pigem enesele sobivaks peab, siis läheb majandusministri isik IRLi ja SDE otsustada, sest rahandus- ja majandusministri koht ei saa olla ühe erakonna käes.

17.11.2016 19.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto