Sisukord
Maailm
Postimees
25.11.2016
Eesti Purjus pataljoniülem põhjustas avarii (19) Oponendid süüdistavad Austria presidendikandidaadi Eesti kodanikust isa natsiminevikus (10) Mälumäng Isehakanud kiropraktik vigastas imikut korduvalt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kasvatamist vajavad hoopis lapsevanemad (4) Tagakülg Esikülg 25. november Talunik tahab kaitseväelt tuhandeid eurosid: hävitajate tekitatud stress jättis lehmad ahtraks (15) Eesti neiule siirati Soomes uus süda, mis aitab elada tavapärast elu Majandus Maailma vanimal pangal hakkab aeg otsa saama Gaasiaktsiisi järsk tõus annab tööstusele ja peredele jõhkra löögi (10) Välismaa Ameerika sõdurid tähistasid tänupüha ka Afganistanis Iisraeli armees võitleb üha rohkem naisi Välismaa lühiuudised 25.11.2016 Kümme kõlavat tsitaati 30ndate ja tänapäeva seotuse kohta Kas tormilised 30ndad on tagasi? (16) KOHALIK VAADE: Ungari kuldsete viisade äri võib peagi lõppeda Saksamaalt lahkunud Briti pataljon valmistub nüüd Eestiks (1) Arvamus Postimees 1892. aastal: esimene elektrivalgus Tartus Silver Meikar: kolm ettepanekut Reformierakonnale (6) Aarne Mäe: Rakvere ehitud Eiffel (1) Henrik Roonemaa: Facebook ajab elevandi oma toast välja või sureb (4) Marion Pajumets: naispresident ja kolmandik valitsuskabinetist naised – kuhu veel edasi? (11) Juhtkiri: Eesti kaitseväe masendavad häbiplekid (1) Kultuur Modigliani koos kaasteelistega Von Krahli lava vallutavad uued noored Aivar Valdre üllatustega täidetud teekond «Šušani» President, kes õpetas Kennedy mõrvarile vene keelt Valgevene esimene president: Jeltsin oli tõeline demokraat (2) Sport Hälvin püstitas kodujääl isikliku rekordi Spordi lühiuudised Algab lõputu võitlus üksikute MK-punktide eest Levkoi aeg koondises lõppes: üks asi jäi hingele Eesti publik tahab võitlusringis show’d F1-sarja kalendris püsivad segadused Meistrite liigas terendab paljudele tippklubidele karm loos Tarbija Lego majade saar Veneetsia külje all Tartu Postimeest on välja antud siin- ja sealpool Emajõge (1) Postimehe uus kodu on täis moodsaid lahendusi Naabritest hoolimine tõi aasta küla tiitli Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE: Ungari kuldsete viisade äri võib peagi lõppeda

3 min lugemist
Ungari peaminister Viktor Orban. FOTO: Reuters/ScanPix

Alates Hiina ettevõtjatest kuni Vene ärimeesteni on sajad inimesed Ungari valitsuse residentsusprogrammist kasu lõiganud. Idee on lihtne: Ungari saab raha ja ostjatele tagatakse ligipääs Schengeni viisaruumi. Tegelikult on programmi aga algusest peale ümbritsenud vastuolud ja nüüd võib asi poliitilise väljapressimise tõttu lõpu leida.

Tellijale Tellijale

Ungari valitsus teeb kõik, et hoida migrante riigist eemal – traataia püstitamisest kuni kraavide kaevamise ja politseijärelevalveni. Ning ajal, mil põgenikud peavad tihti ootama nädalaid kohutavates tingimustes, et keegi nendega tegeleks, on Viktor Orbáni valitsusel hoopis teised plaanid välismaalastele, kellel on piisavalt raha, et endale ligipääs lihtsalt osta.

Residentsuslepingud või kuldsed viisad, nagu neid tihti kutsutakse, ei ole midagi uut. Paljud riigid, sealhulgas ka Ameerika Ühendriigid, pakuvad residentsust välismaalastele, kes on valmis riiki suuri summasid investeerima. Ungari skeem on aga veidi teistsugune: asjatundjate väitel ei too see riigi majandusele mitte mingisugust tulu ning kogu raha läheb agentuuridele, kes teenivad sellest korraliku kopika.

24.11.2016 26.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto