Sisukord
Arvamus
Postimees
21.11.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Sajad inimesed ei pääse aasta lõpuni ravile (2) Esikülg 21. november Ratas: meie liidus pole kavaldamist (7) Uus valitsus astub ametisse tõenäoliselt kolmapäeval Karistusregistris valitseb segapuder Vabaõhumuuseumis prooviti selga kadrisandi kostüüme Ühinemistuhinas Nõo vald ühtegi vabatahtlikku liitumishuvilist ei leidnud Toom: osalen Vene telesaadetes kohusetundest (1) Käsmust pärit vabatahtlik merepäästja pälvis rahvusvahelise tunnustuse Prantsusmaa toob Eestisse tankid ja lahingumasinad Uus võimuliit kolib sisekaitseakadeemia Narva Dilbert Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Horoskoop Eesti lühiuudised 21.11 Majandus Äriregister kirjutab ettevõtjate võlad korstnasse (1) Välismaa Välismaa lühid AJA PEEGEL: Bill Clintoni pahad päevad PILTUUDIS: India rongitragöögias sai surma üle saja inimese Merkel otsustas jätkata Arvamus Tõnis Oja: uus valitsus, minu rahaga ärge arvestage! (12) Jaak Aaviksoo: viha ratsionaalsuse vastu ehk uued masinapurustajad (24) Raul Vinni: etteotsustatud vastusega küsitlus Tiit Riismaa: Rail Baltic kui telefonipost riigi püksis (6) Postimees 1897. aastal: putukate tähtsusest Juhtkiri: avanss Keskerakonnale – avalikkus ootab muutusi (1) Alar Nääme: võimuvahetus aitab Tallinna vanalinna Kultuur Väärt toit ja kõrgkultuur tuleb endal kasvatada (1) Sport Suusatajate seis pole hooaja alguses kiita Eksootiline reis algas kahvatu viigiga Spordi lühiuudised Hooajal joon all, põnevad päevad ootavad ees CSKA loots: Kalev/Cramo vastu ei saa keegi puhkust Lumi kaob: kas suusaspordist võiks juba praegu loobuda? Doping tõi Northugile rahu ja vaikuse Tenniseässade uimerdamine võetakse luubi alla Tallinn Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Tarbija Kõik, mida pead teadma auto esiklaasi täketest (1) Tartu Mööblikaupluste pakendid rändavad olmeprügisse (1) Suured mehed purustasid rekordeid Keeleteadlane uurib meie peas paukselt tekkivaid sõnaseoseid Eesti Rahva Muuseumi töötajad rabavad mitmel rindel Lavastaja Ain Mäeots: pean ABBA muusikat geniaalseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1897. aastal: putukate tähtsusest

1 min lugemist
Vihmauss FOTO: SCANPIX

Inimene näib küll kõige rohkem oma ümberkaudse looduse kohta mõjuvat. On ju igal ühel tuttav, kuidas maad ja metsad, väljad ja aasad inimese käe läbi endid on muutnud, on metsast põld, põllust mets saanud jne. Terved kubermangud, kus enne mets kasvas, on inimesele hävitava käe läbi määratuteks lagendikkudeks ümber muudetud, nagu seda Venemaa lõunapoolsetest kubermangudest võime täheldada.

Kui ka mitte nii suur, aga siisgi ülitähtjas on looduses nende pisikeste loomakeste elu ja mõju, keda meie putukateks või insektideks nimetame. Ilma et neid tähele pandakse, sünnitavad nad mõni kord looduses niisuguse muudatuse, mis maapinnale ja kohale koguni teise iseloomu annab. Kuulus teadusemees Darwin tõendab, et mustmuld vihmaussidest on tekkinud, kes kõiksugu taimetoitu söövad ja seda oma kehast huumusena jälle maapinnale tagasi annavad.

Niisamasugust tööd teevad paljude putukate tõugud, kes ennast ka taimedest toidavad ja niisugustes kohtades elavad, kui vihmaussid.

Seega on ka putukad selle rammusa ja põllumehele kalli maaoluse sünnitajad, mida meie mustmullaks nimetame. Iseäranis tähtjas on putukate töö ja abi maapinna käärimise juures. 21.11.1897

Seotud lood
    19.11.2016 22.11.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto