Sisukord
Arvamus
Postimees
21.11.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Sajad inimesed ei pääse aasta lõpuni ravile (2) Esikülg 21. november Ratas: meie liidus pole kavaldamist (7) Uus valitsus astub ametisse tõenäoliselt kolmapäeval Karistusregistris valitseb segapuder Vabaõhumuuseumis prooviti selga kadrisandi kostüüme Ühinemistuhinas Nõo vald ühtegi vabatahtlikku liitumishuvilist ei leidnud Toom: osalen Vene telesaadetes kohusetundest (1) Käsmust pärit vabatahtlik merepäästja pälvis rahvusvahelise tunnustuse Prantsusmaa toob Eestisse tankid ja lahingumasinad Uus võimuliit kolib sisekaitseakadeemia Narva Dilbert Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Horoskoop Eesti lühiuudised 21.11 Majandus Äriregister kirjutab ettevõtjate võlad korstnasse (1) Välismaa Välismaa lühid AJA PEEGEL: Bill Clintoni pahad päevad PILTUUDIS: India rongitragöögias sai surma üle saja inimese Merkel otsustas jätkata Arvamus Tõnis Oja: uus valitsus, minu rahaga ärge arvestage! (12) Jaak Aaviksoo: viha ratsionaalsuse vastu ehk uued masinapurustajad (24) Raul Vinni: etteotsustatud vastusega küsitlus Tiit Riismaa: Rail Baltic kui telefonipost riigi püksis (6) Postimees 1897. aastal: putukate tähtsusest Juhtkiri: avanss Keskerakonnale – avalikkus ootab muutusi (1) Alar Nääme: võimuvahetus aitab Tallinna vanalinna Kultuur Väärt toit ja kõrgkultuur tuleb endal kasvatada (1) Sport Suusatajate seis pole hooaja alguses kiita Eksootiline reis algas kahvatu viigiga Spordi lühiuudised Hooajal joon all, põnevad päevad ootavad ees CSKA loots: Kalev/Cramo vastu ei saa keegi puhkust Lumi kaob: kas suusaspordist võiks juba praegu loobuda? Doping tõi Northugile rahu ja vaikuse Tenniseässade uimerdamine võetakse luubi alla Tallinn Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Tarbija Kõik, mida pead teadma auto esiklaasi täketest (1) Tartu Mööblikaupluste pakendid rändavad olmeprügisse (1) Suured mehed purustasid rekordeid Keeleteadlane uurib meie peas paukselt tekkivaid sõnaseoseid Eesti Rahva Muuseumi töötajad rabavad mitmel rindel Lavastaja Ain Mäeots: pean ABBA muusikat geniaalseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiit Riismaa: Rail Baltic kui telefonipost riigi püksis

5 min lugemist
Tiit Riismaa FOTO: Erakogu

Läbi Pärnu kulgeva Rail Balticu plaan kubiseb vastuoludest. See projekt tuleb peatada, enne kui on hilja. Praegu veel ei ole, kirjutab matemaatikadoktor Tiit Riismaa.

Tellijale Tellijale

Vähemalt Euroopas on demokraatlikud riigid nii ära «optimeeritud», et saavad hakkama ainult standardolukordades. Kui olukord väljub aastakümneid kestnud ja äraõpitud igapäevastest situatsioonidest, ollakse raskustes.

Ka Eestisse on siginenud tavapäraseid, kuid siin prototüübi seisusesse tõstetud rajatisi, mis tehnoloogia taset arvestades peaksid töötama nagu kellavärk. Aga ei tööta. Vabadussõja võidusammas on tuttav igale inimesele. Isegi see lihtsakoeline sümbol on hakanud perutama ja ilmutama elusa organismi märke, keda või mida peab aeg-ajalt silikooni, betooni ja raudpoltidega söötma, jootma ja tohterdama. Vabadussõja kangelased väärinuksid paremat. Paarisaja meremehe mälestuseks püstitatud Russalka on püsinud rohkem kui sajandi ega vaja turgutamist.

19.11.2016 22.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto