N, 19.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Obama lahkus Merkelit kiites

Evelyn Kaldoja
, välistoimetuse juhataja
Obama lahkus Merkelit kiites
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nii mõnegi vaatleja sõnul näeb lahkuv USA president Barack Obama Saksa liidukantsleris Angela Merkelis inimest, kes kannab edasi talle olulisi väärtusi.
Nii mõnegi vaatleja sõnul näeb lahkuv USA president Barack Obama Saksa liidukantsleris Angela Merkelis inimest, kes kannab edasi talle olulisi väärtusi. Foto: Michael Sohn/AP/Scanpix

Kohvris lahkumiskingiks saadud traditsiooniline Saksa jõulukaunistus Weihnachtspyramide ja suul sõbralikud vihjed, et võõrustajariigi kodanikud Angela Merkeli neljandatki korda liidukantsleriks valiksid, pühkis USA president Barack Obama eile Berliini Tegeli lennujaamas Euroopa tolmu jalgelt.

Oma viimasele presidendivisiidile Euroopasse pani Obama punkti sellega, et kohtus eile viie Euroopa Liidu (EL) suurriigi liidriga – Saksa liidukantsleri Angela Merkeli, Ühendkuningriigi peaministri Theresa May, Prantsuse presidendi Francois Hollande'i, Hispaania peaministri Mario Rajoy ja Itaalia peaministri Matteo Renziga.

Nagu Valge Maja esindajad varem teatasid, seisid kohtumise päevakorras võitlus ISISega, pagulaskriis, Süüria ja Ukraina. Saksamaa omakorda lubas, et jutuks võetakse suhted Venemaaga ja NATO tulevik. «Ja ma olen kindel, et arutatakse USA hiljutisi presidendivalimisi,» lubas Ben Rhodes, üks lahkuva USA presidendi julgeolekunõunikke.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Elustiil
Tagasi üles