Obama lahkus Merkelit kiites

Nii mõnegi vaatleja sõnul näeb lahkuv USA president Barack Obama Saksa liidukantsleris Angela Merkelis inimest, kes kannab edasi talle olulisi väärtusi. FOTO: Michael Sohn/AP/Scanpix

Kohvris lahkumiskingiks saadud traditsiooniline Saksa jõulukaunistus Weihnachtspyramide ja suul sõbralikud vihjed, et võõrustajariigi kodanikud Angela Merkeli neljandatki korda liidukantsleriks valiksid, pühkis USA president Barack Obama eile Berliini Tegeli lennujaamas Euroopa tolmu jalgelt.

Tellijale Tellijale

Oma viimasele presidendivisiidile Euroopasse pani Obama punkti sellega, et kohtus eile viie Euroopa Liidu (EL) suurriigi liidriga – Saksa liidukantsleri Angela Merkeli, Ühendkuningriigi peaministri Theresa May, Prantsuse presidendi Francois Hollande'i, Hispaania peaministri Mario Rajoy ja Itaalia peaministri Matteo Renziga.

Nagu Valge Maja esindajad varem teatasid, seisid kohtumise päevakorras võitlus ISISega, pagulaskriis, Süüria ja Ukraina. Saksamaa omakorda lubas, et jutuks võetakse suhted Venemaaga ja NATO tulevik. «Ja ma olen kindel, et arutatakse USA hiljutisi presidendivalimisi,» lubas Ben Rhodes, üks lahkuva USA presidendi julgeolekunõunikke.

18.11.2016 21.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto