Sisukord
Arter
Tänane leht
11.02.2017
Eesti Auto hakkab ise abi kutsuma (2) Mälumäng Lasteaed Krõll ei saa ministri määruse alusel toetust Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Hahad üha häälekamad Tagakülg Esikülg 11.02 Majandus Sulev Loo lahkub Eesti Raudtee juhi kohalt Majanduse lühiuudised Välismaa Colombia kokakasvatajad kardavad mässuliste lahkumist Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök Miski on mäda Vene luures Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: presidendile residents Maardusse (14) Rahva sõber Iohannis Hommikumaa tark Kõigi aegade parim Veidra telepere looja Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Edasi 1984. aastal: tartlased leinavad Jaanus Piirsalu: hurraa 1992. aasta valijale! (4) Kultuur Hardo Aasmäe mõtteid neljast kümnendist (1) Jaak Alliku eludraama: vere hääled Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Sugrimugri maagilne naturalism Raimo Pullati Tallinna-inventuur Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari «Maailma suurim patt on argus!» Aja auk. Seks kui neuroos Hommikumaa tark (1) Sport Tänak näitas head kiirust, boonuseks katsevõit Johaug lubati olümpiale, kuid vaid esialgu Vinge tagasitulek aitas Fed Cupi naiskonnal eesmärgi täita Töötõend prügikastis ja öine reid Tallinn Auto hakkab ise abi kutsuma (2) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome peaministri esimene visiit Eestisse Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: veidi kahju, et meil enam kommunistlikku parteid pole... (1) Enn Tõugu: masinad on üha targemad, mis edasi saab? (3) Ukraina politoloog: Maidanid käivad Ukrainas kiiresti, muutused mitte nii väga (13) Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Olümpiamängud kui Kolmanda Reichi apoteoos Raimo Pullati Tallinna-inventuur Jaak Alliku eludraama: vere hääled Sugrimugri maagilne naturalism Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari Aja auk. Seks kui neuroos Eesti kultuuri täheatlas: rahvusülikooli asutamine Arter Kalliskivid ja teised kallid kivid Sisemine valgus Maraton, mu rõõm ja kannatus «Baleriin» sütitab nii suuri kui ka väikeseid Põhjamaade suurim paadimess meelitab Soome eripäraga Sõiduproov. Lexus IS: Roheline tee Arst, kelle missioon ja seiklus on Kihnus Vennatapusõjad Eesti suusaradadel «Sangarite» looja Jaak Kilmi mõtleb filme tehes oma lõbu ja lusti peale Eesti ristsõnameister sihib Cambridge'i Postimehe nädalahoroskoop 11.–17. veebruar Ossipiff – kaunitar mitmekülgse lisavarustusega «Eesti laul 2017» stardib täna! (5) Veganid keedavad suppi Elukutse – juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elukutse – juht

6 min lugemist

Donald Trumpi valimine USA presidendiks on tekitanud palju küsimusi, kuid üks neist võiks kõlada nii: kas ettevõtluse ja juhtimise kogemus kinnisvara-, meelelahutus- ja meediaäris annab piisava pädevuse maailma mõjuvõimsama riigi presidendi rolli täitmiseks või peaks tee sellele ametikohale käima eri poliitvaldkondade juhtimise kogemuse kaudu? Valimiste tulemus näitas, et meedia- ja meelelahutusäri kogemusest oli vähemalt võitmiseks kasu küll.

Tellijale Tellijale

Eestis on hulk võimekaid juhte, kes sujuvalt ühest valdkonnast teise liiguvad ja igal pool hakkama saavad. Tundub, et tõesti on ükskõik, kas juhtida saapavabrikut või mõnd kõrgtehnoloogial põhinevat ettevõtet. Aga tegelikult? Arter uuris asja mitmelt tuntud tippjuhilt.

Kõigepealt aga, kui universaalne see juhiamet ikkagi on? Vastab EBSi ettevõtluse õppetooli juhataja professor Tiit Elenurm: «Pikalt samas valdkonnas tegutsenud juht ei pruugi tunnetada suurt pilti ja muudatuste tuuli. Teda ähvardab edu lõks ehk püüe teha sama asja lihtsalt natuke paremini olukorras, kus ärimudelit tuleks radikaalselt uuendada. Juba aastakümneid tagasi järeldas Karl-Erik Sveiby Rootsis tehtud uuringutes, et haiglates tekib palju probleeme, kui juhtkond koosneb vaid meditsiinivaldkonda tundvatest inimestest, sest nad keskenduvad liialt võidurelvastumisele ehk meditsiiniseadmete hankimisele, ega arenda patsientide teenindamist tervikuna.»

10.02.2017 13.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto