K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Alkoholi salakaubavedu mereväe moodi

Facebook
Comments
Mõni tund enne seda, kui möödunud reedel Postimehe ajakirjanikud võtsid Sakala komandörilt Ott Laanemetsalt intervjuu, oli Miinisadama kai ääres laeva läbi otsinud sõjaväepolitsei.
Mõni tund enne seda, kui möödunud reedel Postimehe ajakirjanikud võtsid Sakala komandörilt Ott Laanemetsalt intervjuu, oli Miinisadama kai ääres laeva läbi otsinud sõjaväepolitsei. Foto: Liis Treimann

Mereväelaste harjumus osta kodumaale naastes kaasa suures koguses maksuvaba sigarette ja alkoholi tõi kaasa Eesti esimese selle valdkonna kriminaalasja. Töö võivad kaotada silmapaistvad mereväeohvitserid, punktivõidu sai aga Venemaa propagandamasin.

«Viimased toimetused tehtud, laev ära koristatud ja lukku pandud, ja siis saab meeskond tõesti minna koju lähedaste juurde,» avaldas Sakala komandör kaptenmajor Ott Laanemets reede, 11. novembri hommikul Miinisadamas Postimehele antud videointervjuus lootust.

Tegelikkuses olid asjaolud selleks hetkeks märksa vähem roosilised. Pärast nelja kuud NATO 1. alalise miinitõrjegrupi koosseisus taas kodumaale saabunud Sakalal oli paar tundi varem kail vastas käinud pisteline sõjaväepolitsei kontroll.

Facebook
Comments
Tagasi üles