Erakonnad panevad ministrid paika

Kolme erakonna juhid – tulevane peaminister Jüri Ratas (keskel) ning nii endisse kui ka loodavasse valitsusse kuuluvad ministrid Jevgeni Ossinovski (vasakul) ja Margus Tsahkna (paremal) – käisid kolmapäeva hilisõhtul üheskoos Kadriorus president Kersti Kaljulaidi jutul. FOTO: Liis Treimann

Üheks loodava koalitsiooni märksõnaks on ööistungid – pole teada, kui palju neid riigikogus ees seisab, kuid vähemasti koalitsioonikõnelused venisid tihti hiliste öötundideni. Vahel ka kella kolmeni-neljani öösel. Seetõttu ei saa ka tänasest Postimehest lugeda, kuidas ministriportfellid jaotati, sest eile kõnelused lõpetama pidanud võimuliit vaidles selle üle pikalt ja põhjalikult lehe trükkimineku ajast kauem.

Tellijale Tellijale

Täna hommikuks peavad portfellid aga jagatud olema, sest kogunevad erakondade volikogud, kes peavad otsustama, kellest saab minister ja kellest mitte. Kõige varem, kell üheksa koguneb Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) eestseisus. Veidi hiljem kogunevad ka keskerakondlased ja sotsiaaldemokraadid.

Eileõhtuse seisuga võis üsna kindlalt väita, et uue valitsuse ministrite seas on kindlasti parteijuhid Jüri Ratas (Keskerakond), Jevgeni Ossinovski (SDE) ja Margus Tsahkna (IRL) ning riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juht Kadri Simson. Nemad neli on oma erakonna juhtfiguurid, kes peavad valitsuses igal juhul sees olema.

18.11.2016 21.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto