Sisukord
Tallinn
Postimees
21.11.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Sajad inimesed ei pääse aasta lõpuni ravile (2) Esikülg 21. november Ratas: meie liidus pole kavaldamist (7) Uus valitsus astub ametisse tõenäoliselt kolmapäeval Karistusregistris valitseb segapuder Vabaõhumuuseumis prooviti selga kadrisandi kostüüme Ühinemistuhinas Nõo vald ühtegi vabatahtlikku liitumishuvilist ei leidnud Toom: osalen Vene telesaadetes kohusetundest (1) Käsmust pärit vabatahtlik merepäästja pälvis rahvusvahelise tunnustuse Prantsusmaa toob Eestisse tankid ja lahingumasinad Uus võimuliit kolib sisekaitseakadeemia Narva Dilbert Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Horoskoop Eesti lühiuudised 21.11 Majandus Äriregister kirjutab ettevõtjate võlad korstnasse (1) Välismaa Välismaa lühid AJA PEEGEL: Bill Clintoni pahad päevad PILTUUDIS: India rongitragöögias sai surma üle saja inimese Merkel otsustas jätkata Arvamus Tõnis Oja: uus valitsus, minu rahaga ärge arvestage! (12) Jaak Aaviksoo: viha ratsionaalsuse vastu ehk uued masinapurustajad (24) Raul Vinni: etteotsustatud vastusega küsitlus Tiit Riismaa: Rail Baltic kui telefonipost riigi püksis (6) Postimees 1897. aastal: putukate tähtsusest Juhtkiri: avanss Keskerakonnale – avalikkus ootab muutusi (1) Alar Nääme: võimuvahetus aitab Tallinna vanalinna Kultuur Väärt toit ja kõrgkultuur tuleb endal kasvatada (1) Sport Suusatajate seis pole hooaja alguses kiita Eksootiline reis algas kahvatu viigiga Spordi lühiuudised Hooajal joon all, põnevad päevad ootavad ees CSKA loots: Kalev/Cramo vastu ei saa keegi puhkust Lumi kaob: kas suusaspordist võiks juba praegu loobuda? Doping tõi Northugile rahu ja vaikuse Tenniseässade uimerdamine võetakse luubi alla Tallinn Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Tarbija Kõik, mida pead teadma auto esiklaasi täketest (1) Tartu Mööblikaupluste pakendid rändavad olmeprügisse (1) Suured mehed purustasid rekordeid Keeleteadlane uurib meie peas paukselt tekkivaid sõnaseoseid Eesti Rahva Muuseumi töötajad rabavad mitmel rindel Lavastaja Ain Mäeots: pean ABBA muusikat geniaalseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused

2 min lugemist
Edaspidi linnaosavalitsus enam Stroomi rannas toimuvat kevadlaata rahaliselt ei toeta. FOTO: Albert Truuväärt

Põhja-Tallinna valitsus jätab tuleval aastal ära eelmise juhtkonna ajal traditsiooniliseks saanud kulukad üritused.

«Juba enne siia tööle tulekut kuulsin, et tuleks üle vaadata linnaosa eelarves piirkondlikeks üritusteks eraldatud raha. Et kas seda ei ole äkki ebaproportsionaalselt palju ja kas see ei tule olulisemate asjade, nagu heakord arvelt,» rääkis Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid (Keskerakond).

Sel aastal viidi Põhja-Tallinnas läbi eelarve teemal küsitlus, kus elanikud võisid öelda, kas rohkem raha tuleks kulutada heakorrale või üritustele. Kaljulaidi sõnul eelistasid vastajad valdavalt heakorrakulude suurendamist.

«Juba kevadel vähendasime nende ürituste eelarvet, kus polnud veel lepinguid või kokkuleppeid, ja suunasime selle raha heakorda. Selle raha eest oleme ostnud näiteks graniitkillustikku, viisime kõigi lasteasutuste eest ära sügisesed lehed, osale lasteaedadele ostsime kompostikastid, et nad saaksid tulevikus olulise hulga sügislehtedest kompostida,» rääkis linnaosavanem.

Põhja-Tallinna ürituste kalender läheb uuel aastal märgatavalt hõredamaks. Esiteks jääb ära linnaosavanema pidulik vabariigi aastapäeva vastuvõtt Salme kultuurikeskuses, samuti vabariigi aastapäeva ilutulestik Stroomi rannas. Teiseks jääb ära iga-aastane maslenitsa Stroomi rannas.

«Ära jäävad ka palju räägitud kommipakid elanikele. Me kindlasti ei unusta puudust kannatavaid inimesi jõulude ajal ära, aga kommide lauskülvamist enam ei tule,» kinnitas Kaljulaid.

Samuti jäävad ära Põhja-Tallinna päev, millest oli kujunenud väga suur üritus, ning Stroomi kevad- ja sügislaadad. «Ei välista, et teeme ka tulevikus laatade korraldajatega koostööd, aga sellisel määral me nende toimumisse kindlasti enam ei panusta,» ütles linnaosavanem.

Lõpeb ka tava anda iga kuu välja linnaosa ürituste kava ja linnaosavanema saatesõnaga infovoldikut. Ning linnaosa juubilaridele ei korraldata edaspidi vastuvõttu mitte igal kuul, vaid üle kuu.

Alles jäävad asumiseltsidele ja teistele kodanikeühendustele antavad toetused. Rahaliselt suureneb MTÜde toetussumma küll vaid 4000 eurolt 4500 eurole. «Aga kui varem oli MTÜde toetuse osa eelarvest neli protsenti, siis nüüd on see 15 protsenti. See tähendab, et linnaosa usaldab oma elanikke,» lausus Kaljulaid.

Senistest üritustest jäävad alles vabariigi aastapäeva kontsert, laste lauluvõistlus Siller, vastlapäev, talgupäev ja jaanipäev Stroomi rannas ning hingedepäeva kontsert. Jätkuvad ka kepikõnnitreeningud, kuid ilma linnaosavanema fotoga plakatiteta.

_________________

Suuremad üritused, mis jäävad ära

  • Linnaosavanema pidulik vabariigi aastapäeva vastuvõtt Salme kultuurikeskuses
  • Maslenitsa tähistamine Stroomi rannas
  • Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Stroomi rannas (ilutulestik)
  • Kontserdid ja kommipakkide jagamine linnaosa vähekindlustatud elanikele jõulude puhul Salme kultuurikeskuses (eraldi üritused vene keelt ja eesti keelt kõnelevatele inimestele)
  • Põhja-Tallinna päev ja kevadlaat Stroomi rannas
  • Pere- ja tervisepäev
  • Sügislaat Stroomi rannas
Seotud lood
19.11.2016 22.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto