Sisukord
Talisport
Postimees
21.11.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Sajad inimesed ei pääse aasta lõpuni ravile (2) Esikülg 21. november Ratas: meie liidus pole kavaldamist (7) Uus valitsus astub ametisse tõenäoliselt kolmapäeval Karistusregistris valitseb segapuder Vabaõhumuuseumis prooviti selga kadrisandi kostüüme Ühinemistuhinas Nõo vald ühtegi vabatahtlikku liitumishuvilist ei leidnud Toom: osalen Vene telesaadetes kohusetundest (1) Käsmust pärit vabatahtlik merepäästja pälvis rahvusvahelise tunnustuse Prantsusmaa toob Eestisse tankid ja lahingumasinad Uus võimuliit kolib sisekaitseakadeemia Narva Dilbert Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Horoskoop Eesti lühiuudised 21.11 Majandus Äriregister kirjutab ettevõtjate võlad korstnasse (1) Välismaa Välismaa lühid AJA PEEGEL: Bill Clintoni pahad päevad PILTUUDIS: India rongitragöögias sai surma üle saja inimese Merkel otsustas jätkata Arvamus Tõnis Oja: uus valitsus, minu rahaga ärge arvestage! (12) Jaak Aaviksoo: viha ratsionaalsuse vastu ehk uued masinapurustajad (24) Raul Vinni: etteotsustatud vastusega küsitlus Tiit Riismaa: Rail Baltic kui telefonipost riigi püksis (6) Postimees 1897. aastal: putukate tähtsusest Juhtkiri: avanss Keskerakonnale – avalikkus ootab muutusi (1) Alar Nääme: võimuvahetus aitab Tallinna vanalinna Kultuur Väärt toit ja kõrgkultuur tuleb endal kasvatada (1) Sport Suusatajate seis pole hooaja alguses kiita Eksootiline reis algas kahvatu viigiga Spordi lühiuudised Hooajal joon all, põnevad päevad ootavad ees CSKA loots: Kalev/Cramo vastu ei saa keegi puhkust Lumi kaob: kas suusaspordist võiks juba praegu loobuda? Doping tõi Northugile rahu ja vaikuse Tenniseässade uimerdamine võetakse luubi alla Tallinn Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Tarbija Kõik, mida pead teadma auto esiklaasi täketest (1) Tartu Mööblikaupluste pakendid rändavad olmeprügisse (1) Suured mehed purustasid rekordeid Keeleteadlane uurib meie peas paukselt tekkivaid sõnaseoseid Eesti Rahva Muuseumi töötajad rabavad mitmel rindel Lavastaja Ain Mäeots: pean ABBA muusikat geniaalseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lumi kaob: kas suusaspordist võiks juba praegu loobuda?

3 min lugemist
Lumetu suusanõlv Colorados. Põhja-Ameerikat on tabanud lumepuudus, mis mõjutab ka MK-etappide korraldamist. FOTO: Scanpix/AP

Suusatööstuses öeldakse, et väljendit «keskmine talv» (mis tähendas varem enam-vähem kindlat aega, mil ilmad läksid külmaks ja lumi tuli maha – M. G.) ei saa enam kasutada, sest sellel pole tähendust. Talved on aina lühemad, ilm on väga heitlik ja lund on vähem.

Kahel tuleval nädalavahetusel pidanuks Põhja-Ameerikas toimuma meeste mäesuusatamise MK-etapid. Ent ei Kanadas Lake Louise’is ega Ühendriikides Beaver Creekis pole piisavalt lund ning Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) oli sunnitud võistlused tühistama.

Tellijale Tellijale

Juba eelmisel aastal olid paljud kuulsad USA kirdeosa suusakuurordid detsembris pruunide mäetippudega, samal ajal põhjustas El Niño lääne pool tohutuid lumetorme, nagu seal pole aastaid nähtud. Enam ei saa kindel olla, kas või millal lund on, ja see teeb talialadega seotud ja suusatööstuses töötavad inimesed ärevaks.

Kliimamuutused ei mõjuta talialasid mõistagi vaid meist kaugel, Euroopaski on sama probleem, nii on tulnud mitme suusaala MK-etapid ja näiteks ka Tartu maraton aasta-aastalt aina tihemini ära jätta (viimati aastatel 2014 ja 2016, alates sajandivahetusest on ära jäänud veel 2000., 2004., 2008. aasta sõidud – M. G.).

Aastaks 2100 on keskmine temperatuur Maal tõusnud nelja kraadi võrra (Celsius), mistõttu on siis ülimalt keeruline leida kohta, kus suusavõistlusi pidada. 19 linnast, mis on taliolümpiat võõrustanud, on käesoleva sajandi keskpaigaks maailma uhkeima spordipeo korraldamiseks võimelised kümme linna. Aastaks 2100 vaid kuus.

19.11.2016 22.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto