Sisukord
Teater
Postimees
21.11.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Sajad inimesed ei pääse aasta lõpuni ravile (2) Esikülg 21. november Ratas: meie liidus pole kavaldamist (7) Uus valitsus astub ametisse tõenäoliselt kolmapäeval Karistusregistris valitseb segapuder Vabaõhumuuseumis prooviti selga kadrisandi kostüüme Ühinemistuhinas Nõo vald ühtegi vabatahtlikku liitumishuvilist ei leidnud Toom: osalen Vene telesaadetes kohusetundest (1) Käsmust pärit vabatahtlik merepäästja pälvis rahvusvahelise tunnustuse Prantsusmaa toob Eestisse tankid ja lahingumasinad Uus võimuliit kolib sisekaitseakadeemia Narva Dilbert Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Horoskoop Eesti lühiuudised 21.11 Majandus Äriregister kirjutab ettevõtjate võlad korstnasse (1) Välismaa Välismaa lühid AJA PEEGEL: Bill Clintoni pahad päevad PILTUUDIS: India rongitragöögias sai surma üle saja inimese Merkel otsustas jätkata Arvamus Tõnis Oja: uus valitsus, minu rahaga ärge arvestage! (12) Jaak Aaviksoo: viha ratsionaalsuse vastu ehk uued masinapurustajad (24) Raul Vinni: etteotsustatud vastusega küsitlus Tiit Riismaa: Rail Baltic kui telefonipost riigi püksis (6) Postimees 1897. aastal: putukate tähtsusest Juhtkiri: avanss Keskerakonnale – avalikkus ootab muutusi (1) Alar Nääme: võimuvahetus aitab Tallinna vanalinna Kultuur Väärt toit ja kõrgkultuur tuleb endal kasvatada (1) Sport Suusatajate seis pole hooaja alguses kiita Eksootiline reis algas kahvatu viigiga Spordi lühiuudised Hooajal joon all, põnevad päevad ootavad ees CSKA loots: Kalev/Cramo vastu ei saa keegi puhkust Lumi kaob: kas suusaspordist võiks juba praegu loobuda? Doping tõi Northugile rahu ja vaikuse Tenniseässade uimerdamine võetakse luubi alla Tallinn Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Tarbija Kõik, mida pead teadma auto esiklaasi täketest (1) Tartu Mööblikaupluste pakendid rändavad olmeprügisse (1) Suured mehed purustasid rekordeid Keeleteadlane uurib meie peas paukselt tekkivaid sõnaseoseid Eesti Rahva Muuseumi töötajad rabavad mitmel rindel Lavastaja Ain Mäeots: pean ABBA muusikat geniaalseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väärt toit ja kõrgkultuur tuleb endal kasvatada

11 min lugemist
Aare Toikka FOTO: Tairo Lutter

VAT Teatri asutaja, kunstiline juht ja lavastaja Aare Toikka tahab iga kord majja sisse astudes oma teatri üle uhkust tunda. Sel sügisel on tal selleks aga eriline põhjus: Eesti vanimal erateatril on alanud 30. hooaeg. 

Tellijale Tellijale

Kui Toikkalt uurida, kas VAT ja rahvusraamatukogu teatrisaal pole talle aastatega  väikeseks jäänud, vastab ta enesekindlalt, et VAT pea siis kasvama hakkama. Ta lisab, et ka rahvusraamatukogu tornisaal, mida teater tegelikult juba praegu kasutab, ootab soodsat otsust. «Projektid on tehtud ja seda saali on vaja nii teatritele kui ka raamatukogule, sest me jagame ju saali teatriga VARIUS. Minul endal lavastajana on muidugi himu suure saali järele ja mul on ongi praegu tööplaanis mitu suure lava projekti. Samas ma ei taha öelda, et mul oleks VATi väikesest saalist kõrini,» räägib Toikka.

Samas märgib ta, et põhimõtteliselt on ruum ikka ruum ja inimene ikka inimene. «Ma lähtun ikkagi inimesest ruumis. Olenevalt loost muudan ruumi selliseks või teistsuguseks. Mida rohkem ruumi mul käes on, seda lihtsam,» ütleb Toikka.

19.11.2016 22.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto