Sisukord
Eesti
Postimees
21.11.2016
Eesti Tagakülg Palju õnne Sajad inimesed ei pääse aasta lõpuni ravile (2) Esikülg 21. november Ratas: meie liidus pole kavaldamist (7) Uus valitsus astub ametisse tõenäoliselt kolmapäeval Karistusregistris valitseb segapuder Vabaõhumuuseumis prooviti selga kadrisandi kostüüme Ühinemistuhinas Nõo vald ühtegi vabatahtlikku liitumishuvilist ei leidnud Toom: osalen Vene telesaadetes kohusetundest (1) Käsmust pärit vabatahtlik merepäästja pälvis rahvusvahelise tunnustuse Prantsusmaa toob Eestisse tankid ja lahingumasinad Uus võimuliit kolib sisekaitseakadeemia Narva Dilbert Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Horoskoop Eesti lühiuudised 21.11 Majandus Äriregister kirjutab ettevõtjate võlad korstnasse (1) Välismaa Välismaa lühid AJA PEEGEL: Bill Clintoni pahad päevad PILTUUDIS: India rongitragöögias sai surma üle saja inimese Merkel otsustas jätkata Arvamus Tõnis Oja: uus valitsus, minu rahaga ärge arvestage! (12) Jaak Aaviksoo: viha ratsionaalsuse vastu ehk uued masinapurustajad (24) Raul Vinni: etteotsustatud vastusega küsitlus Tiit Riismaa: Rail Baltic kui telefonipost riigi püksis (6) Postimees 1897. aastal: putukate tähtsusest Juhtkiri: avanss Keskerakonnale – avalikkus ootab muutusi (1) Alar Nääme: võimuvahetus aitab Tallinna vanalinna Kultuur Väärt toit ja kõrgkultuur tuleb endal kasvatada (1) Sport Suusatajate seis pole hooaja alguses kiita Eksootiline reis algas kahvatu viigiga Spordi lühiuudised Hooajal joon all, põnevad päevad ootavad ees CSKA loots: Kalev/Cramo vastu ei saa keegi puhkust Lumi kaob: kas suusaspordist võiks juba praegu loobuda? Doping tõi Northugile rahu ja vaikuse Tenniseässade uimerdamine võetakse luubi alla Tallinn Põhja-Tallinn tühistab raha neelavad massiüritused Tarbija Kõik, mida pead teadma auto esiklaasi täketest (1) Tartu Mööblikaupluste pakendid rändavad olmeprügisse (1) Suured mehed purustasid rekordeid Keeleteadlane uurib meie peas paukselt tekkivaid sõnaseoseid Eesti Rahva Muuseumi töötajad rabavad mitmel rindel Lavastaja Ain Mäeots: pean ABBA muusikat geniaalseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ratas: meie liidus pole kavaldamist

3 min lugemist
Kümmekond aastat Keskerakonna jaoks tühjaks jäänud valitsustoolid saab Jüri Ratase abiga lõpuks taas täidetud. Laupäeval peetud Keskerakonna volikogu toetas tema tõusmist valitsuse peremeheks üksmeelselt. Tulevase peaministri paremal käel istuvad tulevane haridusminister Mailis Reps ja Keskerakonna peasekretär Jaak Aab ning vasakul käel Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. FOTO: Liis Treimann

Ülehomme täieõiguslikuks valitsusjuhiks tõusev Jüri Ratas peab tähtsaks, et Eesti ei piirduks vaid Tallinna ja Tartuga ning maksusüsteem saaks lõpuks värskendust.

Tellijale Tellijale

Reede pärastlõunal jätsite teised läbirääkimispartnerid, võtsite kaasa SDE ja IRLi juhid, läksite salapärasesse paika ning hakkasite ministrikohti jagama, lõpetades oma töö laupäeva hommikul kell 8.40. Kas magada olete saanud?

Ikka. Aga on olnud kümme päeva tõsiseid läbirääkimisi. Oli päevi, mis kestsid öösel kella kaheni, aga ka päevi, mil lõpetasime poole nelja paiku.

Partnerid hindavad väga teie organiseerimise ja meeskonna kooshoidmise võimet. Kuidas te ise oma meeskonda hindate?

Meeskond on väga asine. Ma pole kunagi varem elus selliseid läbirääkimisi pidanud ja pean tunnistama, et selle kümne päeva jooksul on mulle väga meeldinud, et on olnud võimalus rääkida kõigist asjadest vabalt. Võimalikult vähese ilustamise ja poliitilise retoorikata. See on väga oluline.

Loomulikult moodustatakse valitsusi erinevatest poliitikatest, aga tähtis on see, et kõik saaksid asjadest ühtmoodi aru ning hiljem poleks kavaldamisi. Seda hindan ma väga kõrgelt, et saime asju vabalt arutada. See on väga suur väärtus.

19.11.2016 22.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto