Sisukord
Film
Postimees
22.11.2016
Eesti Iva on tagasi suures poliitikas Tulevane minister Repinski on korduvalt kihutanud (12) Mälumäng Ratase valitsus asub ametisse Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Aktiivsed kodanikud said tunnustuse osaliseks Tagakülg Kopenhaagenist mägikišlakki Eesti lühiuudised Talvik: presidendi kantselei roll Ärma asjas arvatust suurem President andis üle tänavused hariduspreemiad Sadama tühermaadele kerkib linn (6) Majandus Majanduse lühiuudised Vitalfieldsi asutaja: oleme müügihinnaga rahul Uksetehas ütleb odavatele pakkumistele ära Majanduse lühiuudised Uksetehase juht: itta minek lõpeks krahhiga Välismaa Uus kuum tervisetoode Montenegros - eeslipiim Kopenhaagenist mägikišlakki Smolenski katastroof Poola poliitilise võitluse teenistuses NATOs teeninud türklased on asunud liitlastelt varjupaika paluma Välismaa lühiuudised 22.11 Kanada professor: toona oli iga asiaat kommunistist luuraja, nüüd on iga moslem terrorist ELi julgeolekuvolinik: äärmusluse vastu aitab rohujuuretasandil tegutsemine Arvamus Tunne Kelam: vastuseis Rail Balticule on vesi Kremli veskile (29) Jaanus Piirsalu: ettevaatust, Rosneft! Lugejate kirjad: Mats Traadi juubelist ja veidrast demokraatiast Postimees 1933. aastal: kolmas stratosfääri külaline Vambola Paavo: uus algus poolakatega Juhtkiri: see meeletu Erdoğan (2) Loone Ots: Eesti riigi parim otsus kaitseb meie lapsi (2) Kultuur In memoriam. Vaata Vello Asi legendaarseid sisekujundusi «Südamekivi» piilub teismeliste poiste südamesse Sport Spordi lühiuudised Vastuhakk Euroopa parimale ei pakkunud rahuldust Eestlaste defitsiit ja hinna järgi leegionäride palkamine (1) Flora tahab kogemusi ning palub vabandust Jürgensonilt ja Frolovilt Naiste tipptennis on meeste mängumaa Tallinn Sadama tühermaadele kerkib linn (6) Tarbija Ekspert: Eesti pole IT-talentidele tõotatud maa (1) Tartu Uus parkimiskord kasvatas linna tulusid (1) Pika tänava äärde kerkib kolm elamut Pikalt plaanitud lastekeskus tegi viimaks uksed lahti Portree kirjanikust tema sõprade keskel Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Südamekivi» piilub teismeliste poiste südamesse

2 min lugemist
«Südamekivi». FOTO: Kaader filmist

Noore islandi režissööri Guðmundur Arnar Guðmundssoni debüütfilm «Südamekivi», mida ka PÖFFil näha saab, pälvis hiljuti Lübecki Põhjamaade filmipäevadel peaauhinna.

Tellijale Tellijale

Pärast auhinnagalat rääkis Guðmundsson Postimehele, et film sai alguse ühest unenäost, milles ta nägi oma sõpra, kes sooritas enesetapu, kui nad olid murdeealised. «Unenäo tegevus leidis aset meie vanas külas ja see oli imeilus, aga filmilugu ise on siiski fiktsioon, mitte minu elus juhtunul põhinev,» lausus ta. «Teha filmi kahe teismelise poisi sõprusest meeldis mulle väga, sest mõtlesin uuesti oma murdeeale ja avastasin, kui palju ma tegelikult unustanud olen.»

Režissöör tunnistas, et tagasi mõeldes oli ta juba tollal rohkem täiskasvanu, kui oli arvanud, ja kõige selle vahepealne unustamine tuli talle väikese šokina. «See, et mu sõber tollal suri, on tõesti autobiograafiline, aga just seetõttu oli mulle tähtis, et ta filmis ellu jääks,» lausus Guðmundsson. Ka tegevuskoht ei ole tema toonane koduküla, sest see on praeguseks liiga palju muutunud.

21.11.2016 23.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto