Flora tahab kogemusi ning palub vabandust Jürgensonilt ja Frolovilt

FC Flora president Pelle Pohlak tunnistab, et klubi pikaaegseid mängumehi tuleb kindlasti vääriliselt meeles pidada ja edaspidi tahetakse sellest joonest kindlalt kinni hoida. FOTO: Liis Treimann

Pärast koduse jalgpallihooaja lõppu tabas siinseid vutisõpru ootamatu uudis: nagu selgus, otsustas mullune meister FC Flora, et aasta teisel poolel peatreeneriks olnud Argo Arbeiter selles ametis ei jätka. Ometi suutis ju Arbeiter meeskonna august välja tuua ja eelviimase vooruni osaleti ka tiitliheitluses.

Tellijale Tellijale

Flora otsusele otsa vaadates jäi mulje, et see tehti sisuliselt meistrivõistluste kahe viimase vooru pealt, kus viigistati 3:3 Sillamäe Kaleviga ja kaotati 1:2 FC Levadiale ning jäädi lõpuruudustikus meistrivõistlustel neljandaks. Ehk määravaks said justkui paar vastaste väravat.

«Vaatasime ikka kogu poolaasta protsesse. Otsus ei olnud tehtud ainult paari mängu tulemusele mõeldes. Arbeiter tekitas suvel meeskonnas emotsionaalse vabanemise, mida oli vaja,» kiitis Flora president Pelle Pohlak esmalt nüüdseks endist juhendajat. «Kõige suurem mure oli aga see, et mäng oli tasakaalust väljas. Probleeme oli kaitsemänguga. Olime seda juba varasemalt täheldanud. Usun, et Arbeiterist saab oma mängu tasakaalu ning tulevikus saab temast hea profimeeskonna treener.»

Flora president lükkas ümber spekulatsioonid, et uut treenerit asuti otsima, kuna nende visioon ei kattunud Arbeiteri omaga: «Kui saaksime asjadest täiesti erinevalt aru, siis me ei istuks uuesti koos maha.»

21.11.2016 23.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto