Sisukord
Tennis
Tänane leht
22.11.2016
Eesti Iva on tagasi suures poliitikas Tulevane minister Repinski on korduvalt kihutanud (12) Mälumäng Ratase valitsus asub ametisse Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Aktiivsed kodanikud said tunnustuse osaliseks Tagakülg Kopenhaagenist mägikišlakki Eesti lühiuudised Talvik: presidendi kantselei roll Ärma asjas arvatust suurem President andis üle tänavused hariduspreemiad Sadama tühermaadele kerkib linn (6) Majandus Majanduse lühiuudised Vitalfieldsi asutaja: oleme müügihinnaga rahul Uksetehas ütleb odavatele pakkumistele ära Majanduse lühiuudised Uksetehase juht: itta minek lõpeks krahhiga Välismaa Uus kuum tervisetoode Montenegros - eeslipiim Kopenhaagenist mägikišlakki Smolenski katastroof Poola poliitilise võitluse teenistuses NATOs teeninud türklased on asunud liitlastelt varjupaika paluma Välismaa lühiuudised 22.11 Kanada professor: toona oli iga asiaat kommunistist luuraja, nüüd on iga moslem terrorist ELi julgeolekuvolinik: äärmusluse vastu aitab rohujuuretasandil tegutsemine Arvamus Tunne Kelam: vastuseis Rail Balticule on vesi Kremli veskile (29) Jaanus Piirsalu: ettevaatust, Rosneft! Lugejate kirjad: Mats Traadi juubelist ja veidrast demokraatiast Postimees 1933. aastal: kolmas stratosfääri külaline Vambola Paavo: uus algus poolakatega Juhtkiri: see meeletu Erdoğan (2) Loone Ots: Eesti riigi parim otsus kaitseb meie lapsi (2) Kultuur In memoriam. Vaata Vello Asi legendaarseid sisekujundusi «Südamekivi» piilub teismeliste poiste südamesse Sport Spordi lühiuudised Vastuhakk Euroopa parimale ei pakkunud rahuldust Eestlaste defitsiit ja hinna järgi leegionäride palkamine (1) Flora tahab kogemusi ning palub vabandust Jürgensonilt ja Frolovilt Naiste tipptennis on meeste mängumaa Tallinn Sadama tühermaadele kerkib linn (6) Tarbija Ekspert: Eesti pole IT-talentidele tõotatud maa (1) Tartu Uus parkimiskord kasvatas linna tulusid (1) Pika tänava äärde kerkib kolm elamut Pikalt plaanitud lastekeskus tegi viimaks uksed lahti Portree kirjanikust tema sõprade keskel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naiste tipptennis on meeste mängumaa

3 min lugemist
Serena Williams ja tema treener Patrick Mouratouglou. FOTO: Scanpix/AFP

Kui suurem osa meestennisiste teeb turniiride ajal ja nende vahel trenni ka oma konkurentidega, siis nii Eesti naiste esinumber Anett Kontaveit kui ka maailma tippu kuuluvad naismängijad kasutavad enamasti meessoost sparringupartnerite ja meestreenerite abi.

«Kui olen Eestis, siis treenin kas Jürgen Zopi, Kenneth Raisma või veel mõnede poistega,» ütles Kontaveit hiljutises intervjuus ja kinnitas, et konkurentidega naised enamasti tõesti ei treeni. Seda mitmel põhjusel.

Tellijale Tellijale

Naistennisistide mäng on aasta-aastalt muutunud üha jõulisemaks ning paremad mängijad suudavad lüüa peaaegu sama tugevalt kui mehed. Nii eelistavadki nad löögipartneritena mehi, et saada konkurentide ees eelis. «Naised on muutunud palju tugevamaks ja kiiremaks. Kui nendega treenin, siis löön tagajoonelt oma tavalisel tugevusel ja kiirusel ning nad saavad kenasti hakkama,» kinnitab sel alal tegutsev Joseph Sirianni.  

Maailma esinumbri Angelique Kerberi treener on Torben Beltz, teist numbrit Serena Williamsit juhendavad tema isa ja ema Richard ja Oracene Price ning Patrick Mouratoglou, maailma kolmanda reketi Agnieszka Radwanska treener on Tomasz Wiktorowski, WTA tabeli neljandat Simona Halepit juhendab Darren Cahill, viiendal kohal olevat Dominika Cibulkovat Matej Liptak, Karolina Pliškovat Jiri Vanek jne jne. Maailma kümmet paremat (ja ka tabelis allpool olevaid) naistennisisti treenivad peaaegu ainult mehed.

21.11.2016 23.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto