Sisukord
Uudised
Tänane leht
22.11.2016
Eesti Iva on tagasi suures poliitikas Tulevane minister Repinski on korduvalt kihutanud (12) Mälumäng Ratase valitsus asub ametisse Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Aktiivsed kodanikud said tunnustuse osaliseks Tagakülg Kopenhaagenist mägikišlakki Eesti lühiuudised Talvik: presidendi kantselei roll Ärma asjas arvatust suurem President andis üle tänavused hariduspreemiad Sadama tühermaadele kerkib linn (6) Majandus Majanduse lühiuudised Vitalfieldsi asutaja: oleme müügihinnaga rahul Uksetehas ütleb odavatele pakkumistele ära Majanduse lühiuudised Uksetehase juht: itta minek lõpeks krahhiga Välismaa Uus kuum tervisetoode Montenegros - eeslipiim Kopenhaagenist mägikišlakki Smolenski katastroof Poola poliitilise võitluse teenistuses NATOs teeninud türklased on asunud liitlastelt varjupaika paluma Välismaa lühiuudised 22.11 Kanada professor: toona oli iga asiaat kommunistist luuraja, nüüd on iga moslem terrorist ELi julgeolekuvolinik: äärmusluse vastu aitab rohujuuretasandil tegutsemine Arvamus Tunne Kelam: vastuseis Rail Balticule on vesi Kremli veskile (29) Jaanus Piirsalu: ettevaatust, Rosneft! Lugejate kirjad: Mats Traadi juubelist ja veidrast demokraatiast Postimees 1933. aastal: kolmas stratosfääri külaline Vambola Paavo: uus algus poolakatega Juhtkiri: see meeletu Erdoğan (2) Loone Ots: Eesti riigi parim otsus kaitseb meie lapsi (2) Kultuur In memoriam. Vaata Vello Asi legendaarseid sisekujundusi «Südamekivi» piilub teismeliste poiste südamesse Sport Spordi lühiuudised Vastuhakk Euroopa parimale ei pakkunud rahuldust Eestlaste defitsiit ja hinna järgi leegionäride palkamine (1) Flora tahab kogemusi ning palub vabandust Jürgensonilt ja Frolovilt Naiste tipptennis on meeste mängumaa Tallinn Sadama tühermaadele kerkib linn (6) Tarbija Ekspert: Eesti pole IT-talentidele tõotatud maa (1) Tartu Uus parkimiskord kasvatas linna tulusid (1) Pika tänava äärde kerkib kolm elamut Pikalt plaanitud lastekeskus tegi viimaks uksed lahti Portree kirjanikust tema sõprade keskel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uksetehase juht: itta minek lõpeks krahhiga

2 min lugemist
Kuigi Haapsalu Uksetehas on pannud oma tootmisprotsessis rõhku paindlikkusele, nad näiteks Venemaas väga suurt potentsiaali ekspordiks ei näe. FOTO: Liis Treimann

Kuigi Haapsalu Uksetehasel on minevikust tuua põnevaid koostöönäiteid nii Jaapanist kui Ameerika Ühendriikidest, ütles Ago Soomre, et see ei ole tegelikult äri, vaid pigem võrreldav kalastusega. Venemaale minek aga lõpeks varem või hiljem krahhiga.

Tellijale Tellijale

«Sa proovid, kuidas läheb, aga tegelikult saad kohe aru, et sellest ei tule midagi,» kirjeldas uksetehase juht, miks eksport kaugematesse maadesse pikas perspektiivis mingit kasu ei tooks. Seda juba seepärast, et transpordikulusid ei ole võimalik lõputult ukse-akna hinna sisse kirjutada.

Nii on Haapsalu Uksetehas piiritlenud oma põhilised eksporditurud tuhande kilomeetri raadiusega Haapsalust. Lääne suunas piirneb see Norraga ja ida suunas Leeduga. Kaugemale itta on uksetehasel läinud viimase 25 aasta jooksul üsna vähe kaupa. «Meil oli üks arglik katse enne Krimmi sõda, kui meil olid esimest korda ametlikud esindajad isegi Moskvas. Praktiliselt Kremli kõrval oli üks pood,» rääkis ta.

21.11.2016 23.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto