Sisukord
Äriuudised
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (9) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (5) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Uksetehase juht: itta minek lõpeks krahhiga

2 min lugemist
Kuigi Haapsalu Uksetehas on pannud oma tootmisprotsessis rõhku paindlikkusele, nad näiteks Venemaas väga suurt potentsiaali ekspordiks ei näe. FOTO: Liis Treimann

Kuigi Haapsalu Uksetehasel on minevikust tuua põnevaid koostöönäiteid nii Jaapanist kui Ameerika Ühendriikidest, ütles Ago Soomre, et see ei ole tegelikult äri, vaid pigem võrreldav kalastusega. Venemaale minek aga lõpeks varem või hiljem krahhiga.

Tellijale

«Sa proovid, kuidas läheb, aga tegelikult saad kohe aru, et sellest ei tule midagi,» kirjeldas uksetehase juht, miks eksport kaugematesse maadesse pikas perspektiivis mingit kasu ei tooks. Seda juba seepärast, et transpordikulusid ei ole võimalik lõputult ukse-akna hinna sisse kirjutada.

Nii on Haapsalu Uksetehas piiritlenud oma põhilised eksporditurud tuhande kilomeetri raadiusega Haapsalust. Lääne suunas piirneb see Norraga ja ida suunas Leeduga. Kaugemale itta on uksetehasel läinud viimase 25 aasta jooksul üsna vähe kaupa. «Meil oli üks arglik katse enne Krimmi sõda, kui meil olid esimest korda ametlikud esindajad isegi Moskvas. Praktiliselt Kremli kõrval oli üks pood,» rääkis ta.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto