Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (6) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (1) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (7) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (6) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: kolmas stratosfääri külaline

1 min lugemist
Kuumaõhupallid FOTO: SCANPIX

Akronist (Ameerika Ühisriikides), 21. nov. Siin alustas üks õhupall lendu stratosfääri. Kell 14.30 oli õhupall jõudnud juba 16 kilomeetri kõrgusele. Pall jätkas tõusu. Allalaskumine oli ette nähtud teisipäeva hommikuks.

Hiljem teatatakse Akronist. Õhupall hakkas laskuma pärast seda, kui oli tõusnud 17 700 meetri kõrgusele. Lendurid tahtsid jõuda maapinnale enne päikese loojangut. Sellega ei olnud ameeriklastel korda läinud purustada venelaste viimast rekordit.

Kadunud?

Hiljem teatatakse New-Yorgist: esmaspäeva õhtul teatati, et Ameerika tuntud lenduri leitnant komandör Settle’i õhupall olevat maandunud Allowai lähedal (New-Jerseys). See teade näib aga olevat enneaegne. Seni ei ole saadud mingit kinnitust maandumisest. Õhupalli ei olevat nähtud sestsaadik kui ta Daretownist üle lendas. Koht, kus õhupalli öeldi nähtud olevat, on umbes 960 kilomeetrit startimiskohast kaugel. Ilm oli esmaspäevast saadik kestvalt soodne stratosfääri lennuks.

Maandus!

New-Yorgist teatatakse teisipäeval: Rannavalvurid püüdsid kinni raadiogrammi, mis teatab, et Settle’i stratosfääri õhupall on maandunud New-Jersey rannal.

22.11.1933

Seotud lood
    15.02.2020 17.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto