Sisukord
Korvpall
Tänane leht
22.11.2016
Eesti Iva on tagasi suures poliitikas Tulevane minister Repinski on korduvalt kihutanud (12) Mälumäng Ratase valitsus asub ametisse Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Aktiivsed kodanikud said tunnustuse osaliseks Tagakülg Kopenhaagenist mägikišlakki Eesti lühiuudised Talvik: presidendi kantselei roll Ärma asjas arvatust suurem President andis üle tänavused hariduspreemiad Sadama tühermaadele kerkib linn (6) Majandus Majanduse lühiuudised Vitalfieldsi asutaja: oleme müügihinnaga rahul Uksetehas ütleb odavatele pakkumistele ära Majanduse lühiuudised Uksetehase juht: itta minek lõpeks krahhiga Välismaa Uus kuum tervisetoode Montenegros - eeslipiim Kopenhaagenist mägikišlakki Smolenski katastroof Poola poliitilise võitluse teenistuses NATOs teeninud türklased on asunud liitlastelt varjupaika paluma Välismaa lühiuudised 22.11 Kanada professor: toona oli iga asiaat kommunistist luuraja, nüüd on iga moslem terrorist ELi julgeolekuvolinik: äärmusluse vastu aitab rohujuuretasandil tegutsemine Arvamus Tunne Kelam: vastuseis Rail Balticule on vesi Kremli veskile (29) Jaanus Piirsalu: ettevaatust, Rosneft! Lugejate kirjad: Mats Traadi juubelist ja veidrast demokraatiast Postimees 1933. aastal: kolmas stratosfääri külaline Vambola Paavo: uus algus poolakatega Juhtkiri: see meeletu Erdoğan (2) Loone Ots: Eesti riigi parim otsus kaitseb meie lapsi (2) Kultuur In memoriam. Vaata Vello Asi legendaarseid sisekujundusi «Südamekivi» piilub teismeliste poiste südamesse Sport Spordi lühiuudised Vastuhakk Euroopa parimale ei pakkunud rahuldust Eestlaste defitsiit ja hinna järgi leegionäride palkamine (1) Flora tahab kogemusi ning palub vabandust Jürgensonilt ja Frolovilt Naiste tipptennis on meeste mängumaa Tallinn Sadama tühermaadele kerkib linn (6) Tarbija Ekspert: Eesti pole IT-talentidele tõotatud maa (1) Tartu Uus parkimiskord kasvatas linna tulusid (1) Pika tänava äärde kerkib kolm elamut Pikalt plaanitud lastekeskus tegi viimaks uksed lahti Portree kirjanikust tema sõprade keskel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastuhakk Euroopa parimale ei pakkunud rahuldust

3 min lugemist
Kalev/Cramo keskmängija Mickell Gladness pakkus publikule võimsaid pealtpanekuid, aga tervikuna polnud kalevlaste korvialustel palluritel Moskva CSKA omadele midagi vastu panna. FOTO: Tairo Lutter

Euroliiga valitsev meister Moskva CSKA näitas Saku suurhalli kogunenud korvpallisõpradele kohati tõelist tippklassi, aga Eesti esiklubi Kalev/Cramo ei jäänud sugugi häbisse. Mänguaja lõppedes näitas tabloo Kalevi kaotusnumbreid 68:87 ja selline tulemus vastas täpselt kohtumise käigule.

Tellijale Tellijale

Võrreldes eelmise hooajaga, kus Euroopa tõelist tippmeeskonda tuli Tallinna vaatama ainult 1500 pealtvaatajat, oli seekord saalis üle kahe korra rohkem rahvast. Kohati saadi häälepaelad isegi korralikult lahti, näiteks kalevlaste tsentri Mickell Gladnessi pealtpanekute ja viskeblokeeringute puhul, aga CSKA-l oli alati vastus olemas.

Eriti muljet avaldav oli teise poolaja algus, kui armeeklubi kreeklasest peatreener Dimitrios Itoudis pani väljakule võimsa kaitseviisiku (Aaron Jackson, Dmitri Kulagin, Viktor Hrjapa, Nikita Kurbanov, James Augustine). Kalevlaste rünnakud surmati nii enesekindlalt, et võõrustajatel tekkis vähegi korralike viskekohtade leidmisega suuri raskusi. Poolajaks tekkinud 13-punktiline vahe kärises kiirelt 20 peale ja mäng oligi tehtud.

Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak tunnistas, et tema hoolealused oleksid võinud paremini tegutseda, aga CSKA-suguse tiimi vastu on rünnakujoonise välja mängimine keeruline. «CSKA ei teinud mingit supermängu, aga kui nad lõdvaks lasid, suutsime neid karistada. Neil on relvi lihtsalt rohkem, sellise satsi vastu ei tohi teha vigu ja tuleb kätte saada lahtiseid palle. Rahuldust pakub ainult see, et 20-punktiline kaotus CSKA-le ei paku rahuldust,» kinnitas ta.

Suurim vahe seisnes toores jõus ja seda toonitas pärast kohtumist ka Itoudis. «Teadsime, et Kalev/Cramo jookseb väga hästi kiirrünnakutesse ja neile meeldib mängida lahtist mängu. Meie proovisime kasutada  oma ülekaalu korvi all ja 17 ründelauda näitab, et saime sellega hakkama. Ründasime spetsiaalselt Sten Sokku, Gregor Arbetit ja Demonte Harperit, et nende vead täis teha. Korvpall ei koosne ainult punktide viskamisest, sellised detailid on väga tähtsad,» selgitas ta.

21.11.2016 23.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto