Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Erkki Bahovski: Hitler või Truman?

2 min lugemist
Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Saksa 20. sajandi ajaloos on kuupäeval 9. november eriline koht: 1918 kaob monarhia, 1923 korraldab Adolf Hitler putši, 1938 toimub kristalliöö ja 1989 langeb Berliini müür. Aga 9. november 2016 võib olla eriline päev ameeriklastele, sest siis selgus Donald Trumpi valimisvõit.

Tellijale

Ses plaanis oleks isegi paslikum võrrelda 2016. aasta 9. novembrit 1933. aasta 30. jaanuariga, mil Hitlerist sai Saksamaa kantsler. Kannatust, ma tean, et Trumpi võrdlemine Hitleriga on leierdatud teema, aga mõni märk on siiski oluline maha panna.

Saksa ajaloolane Volker Ullrich on oma uusimas ja suurepärases Hitleri biograafias näidanud, kuidas 1933. aastal pandi täiesti puusse lootusega, nagu võiks Hitler kantsleri ametis justkui rahuneda ja mitte teha asju, mida ta oli kirjutanud ja rääkinud. Kuidas Saksa parempoolsed – aga mitte natsid – lootsid Hitlerit taltsutada ja oma huvides ära kasutada. Sellest on muidugi ka varem kirjutatud, aga mida on vähem mainitud, on see, kuidas tegelikult oli Hitler 1933. aastaks ammu oma programmi «Mein Kampfis» teatavaks teinud ja seda ka oma kõnedes üle korranud. Ent keegi Saksa peavoolupoliitikuist ei kippunud teda tõsiselt võtma.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto