Sisukord
Muusika
Postimees
24.11.2016
Eesti Rõivas: peamine viga oli valvsuse kaotus (2) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Käina ja Hiiu valla ühinemisel tekib kolm osavalda Palju õnne Tallinki uus LNG-laev hakkab ilmet võtma Vaesus lühendab paljude eestlaste eluiga Üksik pensionär hakkab saama 115-eurost toetust Õpilase koolitee on sajandiga pikenenud 700 meetrit EAS püüdis Ärmat päästa riigi rahaga (17) Majandus Repinski sõnul pole ta Hollandi juustu müünud oma toodanguna Rahva meelest karjub Repinski kitsetalu hoolsa käe järele (3) Majanduse lühiuudised USA börsidel käib võimas presidendiralli Välismaa Merkel hoidus Trumpi ja Brexitit mainimast Välismaa lühiuudised 24.11. Optimistid näevad Kremlis soovi pingeid lõdvendada Obama jagas autasusid Taani peatas kvoodipagulaste vastuvõtu PERSOON: Serbia hunt võitleb Venemaa eest Arvamus Ahto Lobjakas: Eesti uue külma sõja eesliinil (12) Aarne Seppel: õigusfilosoofiline jalahoop e-riigi tiigrile Postimees 1931. aastal: kodanikkude keskele külvatakse vaenu Juhtkiri: vajame põhjamaist selgust EASi ja Ermamaa asjus (6) Sulev Valner: elanike küsitlus ei ole mõttetu (1) Riina Varts: kuidas juhtida Eestit? (1) Kultuur Preljocaj ise tuli külla, aga ilma balletita Sven Grünberg: mõtestamata elul ei ole väärtust Sport Jalgpallikoondis lõpetas aasta võiduga Suusaliit lepingust ei loobu, kuid sportlastele tehakse erand Spordi lühiuudised Päikesevarjutus ja sada tundi tööd viie päeva nimel Male kapist välja tuleku pidu «maailma pealinnas» (1) Saksa talendi imeline tagasitulek Meistrite liigas Kas NBA jätab Euroopa klubid külma kätte? Tarbija Naastrehv hoiab ratturi püsti ka jäisel teel Tartu Kas uus valitsus tõmbab Tallinna-Tartu kiirteele pidurit? (5) Vooremaa valda ei tule, aga sünnib 14 000 elanikuga Jõgeva vald Detsembri alguseni saab igaüks sõjapõgenike lastele rõõmu valmistada Hansa kooli juhid kähmlusest: keeruliste laste õpetamise koorem on koolile liiga raske (6) Suure elamu seintele sobivad suured pildid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sven Grünberg: mõtestamata elul ei ole väärtust

9 min lugemist
Helilooja Sven Grünberg osutab, et budistiks olemise miinimum võiks olla see, et tegu on mõtleva inimesega. FOTO: Sander Ilvest

Sven Grünberg tegi ansambli Mess näol Nõukogude Liidu esimest proge-rock’i bändi. Või impeeriumi, nagu talle endale meeldib öelda. Samuti avaldas ta selle impeeriumi esimese elektroonilise muusika plaadi – «Hingus». Ka on ta kolm korda toonud Eestisse dalai-laama, töötanud välja täiesti uue õppeaine, mille keskmes filmimuusika, loonud muusika enam kui 130 filmile, asutanud Budismi Instituudi jne, aga seda, mida meenutada, on veel ohtralt.

Tellijale Tellijale

Kuna täna toimub esimene kontsert Grünbergi juubelikontsertide sarjast, kus tuleb esitusele ka uudisteos RAMile ja orkestrile, on helilooja väga hõivatud. Ta peab proovide käigus leidma ühise keele meeskoori ja orkestriga – seitsmekümnepealise kooslusega töötamine on talle enda sõnul harjumatu, sest ta on harjunud töötama pigem üksinduses.

«Mu seitsme ja poole aastane tütar läks just kooli ja hakkas ka klaverit õppima. Eile oli meil pere keskis väike draama, et issi polegi jõudnud lapse klaveritunde ette valmistada. Aga kuidas sa lähed publiku ette ja ütled, et oi, vabandust, aitasin lapse klaveritundi ette valmistada ja seetõttu pole meil noodid selged. Õppisime «Muffin Mani» G-tuuris paar tunnikest... Sellised dilemmad,» räägib ta.

23.11.2016 25.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto