Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.11.2016
Eesti Rõivas: peamine viga oli valvsuse kaotus (2) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Käina ja Hiiu valla ühinemisel tekib kolm osavalda Palju õnne Tallinki uus LNG-laev hakkab ilmet võtma Vaesus lühendab paljude eestlaste eluiga Üksik pensionär hakkab saama 115-eurost toetust Õpilase koolitee on sajandiga pikenenud 700 meetrit EAS püüdis Ärmat päästa riigi rahaga (17) Majandus Repinski sõnul pole ta Hollandi juustu müünud oma toodanguna Rahva meelest karjub Repinski kitsetalu hoolsa käe järele (3) Majanduse lühiuudised USA börsidel käib võimas presidendiralli Välismaa Merkel hoidus Trumpi ja Brexitit mainimast Välismaa lühiuudised 24.11. Optimistid näevad Kremlis soovi pingeid lõdvendada Obama jagas autasusid Taani peatas kvoodipagulaste vastuvõtu PERSOON: Serbia hunt võitleb Venemaa eest Arvamus Ahto Lobjakas: Eesti uue külma sõja eesliinil (12) Aarne Seppel: õigusfilosoofiline jalahoop e-riigi tiigrile Postimees 1931. aastal: kodanikkude keskele külvatakse vaenu Juhtkiri: vajame põhjamaist selgust EASi ja Ermamaa asjus (6) Sulev Valner: elanike küsitlus ei ole mõttetu (1) Riina Varts: kuidas juhtida Eestit? (1) Kultuur Preljocaj ise tuli külla, aga ilma balletita Sven Grünberg: mõtestamata elul ei ole väärtust Sport Jalgpallikoondis lõpetas aasta võiduga Suusaliit lepingust ei loobu, kuid sportlastele tehakse erand Spordi lühiuudised Päikesevarjutus ja sada tundi tööd viie päeva nimel Male kapist välja tuleku pidu «maailma pealinnas» (1) Saksa talendi imeline tagasitulek Meistrite liigas Kas NBA jätab Euroopa klubid külma kätte? Tarbija Naastrehv hoiab ratturi püsti ka jäisel teel Tartu Kas uus valitsus tõmbab Tallinna-Tartu kiirteele pidurit? (5) Vooremaa valda ei tule, aga sünnib 14 000 elanikuga Jõgeva vald Detsembri alguseni saab igaüks sõjapõgenike lastele rõõmu valmistada Hansa kooli juhid kähmlusest: keeruliste laste õpetamise koorem on koolile liiga raske (6) Suure elamu seintele sobivad suured pildid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riina Varts: kuidas juhtida Eestit?

4 min lugemist
Riina Varts FOTO: Erakogu

Süda valutab – missuguse Eesti me lastele jätame? Erakordselt palju sõltub sellest, kui professionaalselt me riiki juhime, oma juhte arendame ja vajadusel ka vahetame, kirjutab juhtide koolitaja Riina Varts.

Tellijale Tellijale

Sellest, et juhtimiskvaliteediga on Eestis lood kehvad, on nüüd juba piisavalt palju räägitud. LHV grupi juhil Erkki Raasukesel on õigus, kui ta ütleb, et Eesti majanduskasvu peamine pidur on kehv juhtimine valitsuses, ministeeriumites, riigifirmades (Eesti Ekspress, 24.08.2016). Vähem räägitakse, mida selle piduriga peale hakata.

Mida teha, et juhtimine meie riigis oleks professionaalsem? Kuidas juhtida nii, et töötajates tuleks esile parim ning tõuseks ka tegevuste tulemuslikkus ja tootlikkus? Lõpptulemuseks võiks ju olla ka rikkam riik ning õnnelikum kodanik. Kas peame just viie rikkama riigi hulka jõudma, aga ambitsioonikad visioonid on inimesi ikka käima tõmmanud.

23.11.2016 25.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto