Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
24.11.2016
Eesti Rõivas: peamine viga oli valvsuse kaotus (2) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Käina ja Hiiu valla ühinemisel tekib kolm osavalda Palju õnne Tallinki uus LNG-laev hakkab ilmet võtma Vaesus lühendab paljude eestlaste eluiga Üksik pensionär hakkab saama 115-eurost toetust Õpilase koolitee on sajandiga pikenenud 700 meetrit EAS püüdis Ärmat päästa riigi rahaga (17) Majandus Repinski sõnul pole ta Hollandi juustu müünud oma toodanguna Rahva meelest karjub Repinski kitsetalu hoolsa käe järele (3) Majanduse lühiuudised USA börsidel käib võimas presidendiralli Välismaa Merkel hoidus Trumpi ja Brexitit mainimast Välismaa lühiuudised 24.11. Optimistid näevad Kremlis soovi pingeid lõdvendada Obama jagas autasusid Taani peatas kvoodipagulaste vastuvõtu PERSOON: Serbia hunt võitleb Venemaa eest Arvamus Ahto Lobjakas: Eesti uue külma sõja eesliinil (12) Aarne Seppel: õigusfilosoofiline jalahoop e-riigi tiigrile Postimees 1931. aastal: kodanikkude keskele külvatakse vaenu Juhtkiri: vajame põhjamaist selgust EASi ja Ermamaa asjus (6) Sulev Valner: elanike küsitlus ei ole mõttetu (1) Riina Varts: kuidas juhtida Eestit? (1) Kultuur Preljocaj ise tuli külla, aga ilma balletita Sven Grünberg: mõtestamata elul ei ole väärtust Sport Jalgpallikoondis lõpetas aasta võiduga Suusaliit lepingust ei loobu, kuid sportlastele tehakse erand Spordi lühiuudised Päikesevarjutus ja sada tundi tööd viie päeva nimel Male kapist välja tuleku pidu «maailma pealinnas» (1) Saksa talendi imeline tagasitulek Meistrite liigas Kas NBA jätab Euroopa klubid külma kätte? Tarbija Naastrehv hoiab ratturi püsti ka jäisel teel Tartu Kas uus valitsus tõmbab Tallinna-Tartu kiirteele pidurit? (5) Vooremaa valda ei tule, aga sünnib 14 000 elanikuga Jõgeva vald Detsembri alguseni saab igaüks sõjapõgenike lastele rõõmu valmistada Hansa kooli juhid kähmlusest: keeruliste laste õpetamise koorem on koolile liiga raske (6) Suure elamu seintele sobivad suured pildid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suure elamu seintele sobivad suured pildid

2 min lugemist
Esimese ja teise korruse vahele trepi kõrvale seintele on Liina Pulgese ja Ilmar Kruusamäe ühisel nõul vaatamiseks välja pandud kolm maali, mille hulgas on kaks eriti suurte mõõtmetega – maal ükssarvest ja Tõnis Mäe portree. FOTO: Kristjan Teedema

Varnja külas suviti tegutsev Voronja galerii alustab Tartus uut korternäituste sarja Ilmar Kruusamäe loomingu väljapanekuga.

Tellijale Tellijale

Ilmar Kruusamäe loomingust on kõige rohkem tuntud tema hiiglaslikku mõõtu maalitud portreed. Kaks neist on nüüd välja pandud Tähtvere servas kahekorruselises eramus, kus on pool aastat elanud Liina ja Oliver Pulges oma lastega. Õuest esikusse astujale vaatab vastu Matti Milius, piip habemes, teisele korrusele astuja kohtub aga Tõnis Mäega.

Mitmele suurele ja väikesele pildile lisaks on joonistusi. Mõni maal on väga uus ja avalikkusele veel näitamata, näiteks naisaktid kamina vastas. Ühes lastetoas on aga kassipoja maal aastast 1979, see on samuti jäänud seni näitustele esitamata. Ka ülemise ja alumise korruse WC-s leidub Kruusamäe loomingut.

23.11.2016 25.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto