Sisukord
Majandus
Postimees
24.11.2016
Eesti Rõivas: peamine viga oli valvsuse kaotus (2) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Käina ja Hiiu valla ühinemisel tekib kolm osavalda Palju õnne Tallinki uus LNG-laev hakkab ilmet võtma Vaesus lühendab paljude eestlaste eluiga Üksik pensionär hakkab saama 115-eurost toetust Õpilase koolitee on sajandiga pikenenud 700 meetrit EAS püüdis Ärmat päästa riigi rahaga (17) Majandus Repinski sõnul pole ta Hollandi juustu müünud oma toodanguna Rahva meelest karjub Repinski kitsetalu hoolsa käe järele (3) Majanduse lühiuudised USA börsidel käib võimas presidendiralli Välismaa Merkel hoidus Trumpi ja Brexitit mainimast Välismaa lühiuudised 24.11. Optimistid näevad Kremlis soovi pingeid lõdvendada Obama jagas autasusid Taani peatas kvoodipagulaste vastuvõtu PERSOON: Serbia hunt võitleb Venemaa eest Arvamus Ahto Lobjakas: Eesti uue külma sõja eesliinil (12) Aarne Seppel: õigusfilosoofiline jalahoop e-riigi tiigrile Postimees 1931. aastal: kodanikkude keskele külvatakse vaenu Juhtkiri: vajame põhjamaist selgust EASi ja Ermamaa asjus (6) Sulev Valner: elanike küsitlus ei ole mõttetu (1) Riina Varts: kuidas juhtida Eestit? (1) Kultuur Preljocaj ise tuli külla, aga ilma balletita Sven Grünberg: mõtestamata elul ei ole väärtust Sport Jalgpallikoondis lõpetas aasta võiduga Suusaliit lepingust ei loobu, kuid sportlastele tehakse erand Spordi lühiuudised Päikesevarjutus ja sada tundi tööd viie päeva nimel Male kapist välja tuleku pidu «maailma pealinnas» (1) Saksa talendi imeline tagasitulek Meistrite liigas Kas NBA jätab Euroopa klubid külma kätte? Tarbija Naastrehv hoiab ratturi püsti ka jäisel teel Tartu Kas uus valitsus tõmbab Tallinna-Tartu kiirteele pidurit? (5) Vooremaa valda ei tule, aga sünnib 14 000 elanikuga Jõgeva vald Detsembri alguseni saab igaüks sõjapõgenike lastele rõõmu valmistada Hansa kooli juhid kähmlusest: keeruliste laste õpetamise koorem on koolile liiga raske (6) Suure elamu seintele sobivad suured pildid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahva meelest karjub Repinski kitsetalu hoolsa käe järele

4 min lugemist
Maaeluminister Martin Repinskile kuuluva Konju Mõisa Talu kitsekari pikutas eile porises hoovis. FOTO: Liis Treimann

Arvatavasti on vähe ministreid, kes veel enne ametisse asumist peavad juba hakkama lahendama nende kohta meedias ilmunud väiteid. Vastsel maaeluministril ja Ida-Virumaalt pärit kitsekasvatajal Martin Repinskil algas eilne päev just selliselt.

Tellijale Tellijale

«Seal on hästi palju valeväiteid ja tegelikult me praegu valmistame faktide kaupa seletuskirja ette,» ütles Repinski eile hommikul Postimehe küsimuse peale, kuidas ta kommenteerib Eesti Ekspressis ilmunud artiklit, mille kohaselt ei maksa ta Eesti suurima kitsefarmi Konju Mõisa Talu omanikuna töölistele korralikult palka, eirab hügieeninõudeid, müüb kodumaise kitsejuustu pähe Hollandi juustu ning kitsede arv farmis varieerub 50 ja 600 vahel.

Postimehe sõit Ida-Virumaale näitas, et Konju farmi ümber oli lisaks porimülkas kükitavatele kitsedele kuhjatud terve hulk põhupalle, leidis siin ja seal eri liiki tehnikat ning tundus, et peremehe või ka hooliva perenaise kätt ei ole see koht eriti tunda saanud. See oli üks suur etteheide, mille tõid välja ka paari kilomeetri kaugusel asuva Voka küla elanikud. «Ta peab kitsi küll, aga see ümbrus on nii kole vaadata. Kui ta peab talu, siis peaks ikka olema ümbrus ka puhas,» kirjeldas Voka külas üle 20 aasta elanud 75-aastane Silvi.

23.11.2016 25.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto