Sisukord
Eesti
Tänane leht
24.11.2016
Eesti Rõivas: peamine viga oli valvsuse kaotus (2) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Käina ja Hiiu valla ühinemisel tekib kolm osavalda Palju õnne Tallinki uus LNG-laev hakkab ilmet võtma Vaesus lühendab paljude eestlaste eluiga Üksik pensionär hakkab saama 115-eurost toetust Õpilase koolitee on sajandiga pikenenud 700 meetrit EAS püüdis Ärmat päästa riigi rahaga (17) Majandus Repinski sõnul pole ta Hollandi juustu müünud oma toodanguna Rahva meelest karjub Repinski kitsetalu hoolsa käe järele (3) Majanduse lühiuudised USA börsidel käib võimas presidendiralli Välismaa Merkel hoidus Trumpi ja Brexitit mainimast Välismaa lühiuudised 24.11. Optimistid näevad Kremlis soovi pingeid lõdvendada Obama jagas autasusid Taani peatas kvoodipagulaste vastuvõtu PERSOON: Serbia hunt võitleb Venemaa eest Arvamus Ahto Lobjakas: Eesti uue külma sõja eesliinil (12) Aarne Seppel: õigusfilosoofiline jalahoop e-riigi tiigrile Postimees 1931. aastal: kodanikkude keskele külvatakse vaenu Juhtkiri: vajame põhjamaist selgust EASi ja Ermamaa asjus (6) Sulev Valner: elanike küsitlus ei ole mõttetu (1) Riina Varts: kuidas juhtida Eestit? (1) Kultuur Preljocaj ise tuli külla, aga ilma balletita Sven Grünberg: mõtestamata elul ei ole väärtust Sport Jalgpallikoondis lõpetas aasta võiduga Suusaliit lepingust ei loobu, kuid sportlastele tehakse erand Spordi lühiuudised Päikesevarjutus ja sada tundi tööd viie päeva nimel Male kapist välja tuleku pidu «maailma pealinnas» (1) Saksa talendi imeline tagasitulek Meistrite liigas Kas NBA jätab Euroopa klubid külma kätte? Tarbija Naastrehv hoiab ratturi püsti ka jäisel teel Tartu Kas uus valitsus tõmbab Tallinna-Tartu kiirteele pidurit? (5) Vooremaa valda ei tule, aga sünnib 14 000 elanikuga Jõgeva vald Detsembri alguseni saab igaüks sõjapõgenike lastele rõõmu valmistada Hansa kooli juhid kähmlusest: keeruliste laste õpetamise koorem on koolile liiga raske (6) Suure elamu seintele sobivad suured pildid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Käina ja Hiiu valla ühinemisel tekib kolm osavalda

1 min lugemist

Hiiumaal on lõpusirgel Käina ja Hiiu valla ühinemine, mille tulemusena sünnib 6700 elanikuga Hiiumaa vald. Omavalitsusse plaanitakse kolme osavalda (valla allüksus, umbes nagu linnaosavalitsus – toim), kuid liitujad lubavad, et valitsemiskulud kokkuvõttes ei kasva.

Kõrgessaares peetud rahvakoosolekul oli üks enam tähelepanu pälvinud teemasid plaanitavate osavaldade roll. Osavaldu peaks tulema kolm: Käina, Kärdla ja Kõrgessaare, vahendas «Aktuaalne kaamera».

Hiiu vald loodi 2013. aastal Kärdla linna ja Kõrgessaare valla ühinemisel. Praegu Kõrgessaare piirkonnal osavalla staatust ei ole. Kui Hiiu vald ühineb Käinaga, peaksid nad piirkondade tasakaalu põhimõttel selle saama.

Rahvakoosolekul osalenute hulgas oli ka neid, kes leidsid, et kolme aastaga kokku kasvanud Hiiu valla territooriumile kaht osavalda teha pole mõistlik.

Osavald peaks korraldama igapäevast kohalikku elu. See ülesanne jääks nii osavallavalitsuse kui ka volikogu õlule. Strateegilised otsused teeks aga ühine vallavolikogu ja vallavalitsus.

«Arvestades seda, et rahakotid on kokku pannes ikkagi enam-vähem samad, ei saa me endale kindlasti lubada seda, et valitsemiskulud kokkuvõttes suureneks,» tõrjus Hiiu vallavanem Reili Rand kahtlusi, nagu võiks kulud kokkuvõttes kasvada.

Ühise volikogu valimised hakkavad toimuma kolmes valimisringkonnas. Et vältida tulevikus üksteise süüdistamist selles, et kedagi raha jagamisel teiste seas eelistatakse, hakatakse valla tulude ja kulude üle arvet pidama osavaldade kaupa. ERR

Seotud lood
    23.11.2016 25.11.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto