T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1994. aastal: lennukikaaperdaja ja tema võimalikud kaasosalised on Tallinna arestimajas

Postimees
Postimees 1994. aastal: lennukikaaperdaja ja tema võimalikud kaasosalised on Tallinna arestimajas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tu 134
Tu 134 Foto: AP / Scanpix

36-aastane Venemaa kaevandustööline Vladimir Boško, kes kaaperdas neljapäeval Aerofloti lennuki, viibib Tallinna arestimajas. Kinni on peetud ka üks õhusõiduki pardal olnud mees, keda kahtlustatakse lennukiröövile kaasaaitamises.

KAPO peadirektori asetäitja Holger Siigart ütles BNSile, et Boško on ainus, keda saadakse praegu otseselt süüdistada.

Kaaperdatud TU 134 meeskonna liikmed väitsid neljapäeval politseile tunnistusi andes, et neile näis, nagu oleks terroristil kaks kaasosalist.

Neljapäeval jäeti vahi alla Vladimir Ignatovitš ja Džalal Rzajev. Veidi hiljem selgitati, et üks kahtlusalustest polnud kõigi eelduste kohaselt kaaperdamisega seotud ja ta vabastati pärast ülekuulamist Tallinna lennujaamas.

Politsei keskuurimisbüroo direktor Priit Männik ütles BNSile, et ametlikku süüdistust pole Boškole ja ühele kahtlusalusele veel esitatud.

Keskuurimisbüroo direktori sõnul on võimalik kahtlusalused Venemaale diplomaatiliste kanalite kaudu välja anda, kuid Männik peab vaidlustatavaks seda, kus lennuk kaaperdati ja millise riigi seaduse kohaselt tuleks terroristile süüdistus esitada.

Venemaa saatkond andis eile Eesti välisministeeriumile üle noodi, milles palutakse kaaperdaja Boško Venemaale välja anda. Kaaperdaja väljaandmise otsustavad peaminister ja siseminister.

26.11.1994

Märksõnad
Tagasi üles