Kasvatamist vajavad hoopis lapsevanemad

6 min lugemist
Maria Herczog osales sel nädalal lastekaitse liidu korraldatud konverentsil «Kuidas elad, Eestimaa laps? Eile, täna, homme». FOTO: Jaanus Lensment

Eestit külastanud ungarlannast sotsioloog Maria Herczog, kes on laste õiguste eest võitleva organisatsiooni Eurochild endine president ja ÜRO lapse õiguste komitee liige, leiab, et täiskasvanutel on raske mõista, et lastel on nendega võrdsed õigused.

Tellijale Tellijale

ÜRO lapse õiguste konventsiooniga ühinemisest täitus Eestil 25 aastat. Mida annab see Eesti lapsele, et me selle konventsiooniga ühinenud oleme?

Miks on olemas inimõigused? Seda vist ei küsi keegi. Kõik me väärime kaitstust ja austust – et meile antaks võimalus ja meid kuulataks. Laste puhul on täiskasvanutel üleüldse väga raske mõista, et neil on täpselt samad õigused. Lapsed vajavad austust. Nad õpivad meie käitumisest. Kui mina kuulan last, olen huvitatud, mida tal öelda on, austan teda, ei diskrimineeri, siis tema teeb täiskasvanuna sama. Sellepärast põhimõte, mida paljudelt täiskasvanutelt kuuleme: «esmalt kohustused ja siis õigused», on täiesti vale.

24.11.2016 26.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto