Sisukord
Eesti
Postimees
25.11.2016
Eesti Purjus pataljoniülem põhjustas avarii (19) Oponendid süüdistavad Austria presidendikandidaadi Eesti kodanikust isa natsiminevikus (10) Mälumäng Isehakanud kiropraktik vigastas imikut korduvalt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kasvatamist vajavad hoopis lapsevanemad (4) Tagakülg Esikülg 25. november Talunik tahab kaitseväelt tuhandeid eurosid: hävitajate tekitatud stress jättis lehmad ahtraks (15) Eesti neiule siirati Soomes uus süda, mis aitab elada tavapärast elu Majandus Maailma vanimal pangal hakkab aeg otsa saama Gaasiaktsiisi järsk tõus annab tööstusele ja peredele jõhkra löögi (10) Välismaa Ameerika sõdurid tähistasid tänupüha ka Afganistanis Iisraeli armees võitleb üha rohkem naisi Välismaa lühiuudised 25.11.2016 Kümme kõlavat tsitaati 30ndate ja tänapäeva seotuse kohta Kas tormilised 30ndad on tagasi? (16) KOHALIK VAADE: Ungari kuldsete viisade äri võib peagi lõppeda Saksamaalt lahkunud Briti pataljon valmistub nüüd Eestiks (1) Arvamus Postimees 1892. aastal: esimene elektrivalgus Tartus Silver Meikar: kolm ettepanekut Reformierakonnale (6) Aarne Mäe: Rakvere ehitud Eiffel (1) Henrik Roonemaa: Facebook ajab elevandi oma toast välja või sureb (4) Marion Pajumets: naispresident ja kolmandik valitsuskabinetist naised – kuhu veel edasi? (11) Juhtkiri: Eesti kaitseväe masendavad häbiplekid (1) Kultuur Modigliani koos kaasteelistega Von Krahli lava vallutavad uued noored Aivar Valdre üllatustega täidetud teekond «Šušani» President, kes õpetas Kennedy mõrvarile vene keelt Valgevene esimene president: Jeltsin oli tõeline demokraat (2) Sport Hälvin püstitas kodujääl isikliku rekordi Spordi lühiuudised Algab lõputu võitlus üksikute MK-punktide eest Levkoi aeg koondises lõppes: üks asi jäi hingele Eesti publik tahab võitlusringis show’d F1-sarja kalendris püsivad segadused Meistrite liigas terendab paljudele tippklubidele karm loos Tarbija Lego majade saar Veneetsia külje all Tartu Postimeest on välja antud siin- ja sealpool Emajõge (1) Postimehe uus kodu on täis moodsaid lahendusi Naabritest hoolimine tõi aasta küla tiitli Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kasvatamist vajavad hoopis lapsevanemad

6 min lugemist
Maria Herczog osales sel nädalal lastekaitse liidu korraldatud konverentsil «Kuidas elad, Eestimaa laps? Eile, täna, homme». FOTO: Jaanus Lensment

Eestit külastanud ungarlannast sotsioloog Maria Herczog, kes on laste õiguste eest võitleva organisatsiooni Eurochild endine president ja ÜRO lapse õiguste komitee liige, leiab, et täiskasvanutel on raske mõista, et lastel on nendega võrdsed õigused.

Tellijale

ÜRO lapse õiguste konventsiooniga ühinemisest täitus Eestil 25 aastat. Mida annab see Eesti lapsele, et me selle konventsiooniga ühinenud oleme?

Miks on olemas inimõigused? Seda vist ei küsi keegi. Kõik me väärime kaitstust ja austust – et meile antaks võimalus ja meid kuulataks. Laste puhul on täiskasvanutel üleüldse väga raske mõista, et neil on täpselt samad õigused. Lapsed vajavad austust. Nad õpivad meie käitumisest. Kui mina kuulan last, olen huvitatud, mida tal öelda on, austan teda, ei diskrimineeri, siis tema teeb täiskasvanuna sama. Sellepärast põhimõte, mida paljudelt täiskasvanutelt kuuleme: «esmalt kohustused ja siis õigused», on täiesti vale.

24.11.2016 26.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto