Sisukord
Autosport
Tänane leht
25.11.2016
Eesti Purjus pataljoniülem põhjustas avarii (19) Oponendid süüdistavad Austria presidendikandidaadi Eesti kodanikust isa natsiminevikus (10) Mälumäng Isehakanud kiropraktik vigastas imikut korduvalt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kasvatamist vajavad hoopis lapsevanemad (4) Tagakülg Esikülg 25. november Talunik tahab kaitseväelt tuhandeid eurosid: hävitajate tekitatud stress jättis lehmad ahtraks (15) Eesti neiule siirati Soomes uus süda, mis aitab elada tavapärast elu Majandus Maailma vanimal pangal hakkab aeg otsa saama Gaasiaktsiisi järsk tõus annab tööstusele ja peredele jõhkra löögi (10) Välismaa Ameerika sõdurid tähistasid tänupüha ka Afganistanis Iisraeli armees võitleb üha rohkem naisi Välismaa lühiuudised 25.11.2016 Kümme kõlavat tsitaati 30ndate ja tänapäeva seotuse kohta Kas tormilised 30ndad on tagasi? (16) KOHALIK VAADE: Ungari kuldsete viisade äri võib peagi lõppeda Saksamaalt lahkunud Briti pataljon valmistub nüüd Eestiks (1) Arvamus Postimees 1892. aastal: esimene elektrivalgus Tartus Silver Meikar: kolm ettepanekut Reformierakonnale (6) Aarne Mäe: Rakvere ehitud Eiffel (1) Henrik Roonemaa: Facebook ajab elevandi oma toast välja või sureb (4) Marion Pajumets: naispresident ja kolmandik valitsuskabinetist naised – kuhu veel edasi? (11) Juhtkiri: Eesti kaitseväe masendavad häbiplekid (1) Kultuur Modigliani koos kaasteelistega Von Krahli lava vallutavad uued noored Aivar Valdre üllatustega täidetud teekond «Šušani» President, kes õpetas Kennedy mõrvarile vene keelt Valgevene esimene president: Jeltsin oli tõeline demokraat (2) Sport Hälvin püstitas kodujääl isikliku rekordi Spordi lühiuudised Algab lõputu võitlus üksikute MK-punktide eest Levkoi aeg koondises lõppes: üks asi jäi hingele Eesti publik tahab võitlusringis show’d F1-sarja kalendris püsivad segadused Meistrite liigas terendab paljudele tippklubidele karm loos Tarbija Lego majade saar Veneetsia külje all Tartu Postimeest on välja antud siin- ja sealpool Emajõge (1) Postimehe uus kodu on täis moodsaid lahendusi Naabritest hoolimine tõi aasta küla tiitli Meelelahutus Koomiks Sudoku

F1-sarja kalendris püsivad segadused

3 min lugemist
Malaisia GP 2016. aastal. FOTO: Scanpix/Reuters/Edgar Su

Kui F1-sarja käesoleva hooaja kulminatsioon saabub sel pühapäeval Abu Dhabis, kus selgub 2016. aasta meister, siis vormelisõprade pilgud on pööratud juba ka järgmistele aastatele, kui kuninglikku võidusõidusarja ähvardab kokkukuivamise oht. Viimasel ajal on olnud mitmeid ohtlikke märke, et senine 21-etapiline kalender kahaneb järgmisel aastal ja sealt edasi mitme olulise võidusõidu võrra, kuna sarjast on lahkumas nii Malaisia kui Saksamaa, lisaks on veel mitme sõidu kohal tõsised murepilved.

Tellijale Tellijale

Sel nädalal saabusid esmalt uudised Malaisia etapi korraldajatelt, kes andsid teada, et kavatsevad F1-sarjast loobuda pärast 2018. aastat, kui lõpeb senine leping. Alates 1999. aastast toimunud etappi kummitavad samad probleemid, mis on saanud saatuslikuks mitmele teisele GP-le: publiku vähene huvi, mis põhjustab majanduslikke probleeme. Näiteks selle aasta oktoobris toimunud võidusõidul oli kohal vaid 45 000 fänni, samas kui Sepangi ringrajal on ruumi koguni 120 000 pealtvaatajale. «Pikas perspektiivis on see tõenäoliselt tark otsus, sest asi muutub järjest kallimaks, kuid samal ajal vähem atraktiivseks. Arvan, et inimesed on F1 vastu huvi kaotanud,» selgitas Malaisia kultuuri- ja turismiminister Nazri Abdul Aziz.

Samasuguseid mõtteid mõlgutavad ka Singapuri etapi korraldajad. F1-sarja boss Bernie Ecclestone kinnitas eelmisel pühapäeval, et 2017. aastal kihutatakse Singapuris viimast korda. «Ühtäkki oli Singapur midagi muud kui vaid lennujaam, mille kaudu lennati ühest kohast teise,» rääkis Ecclestone alates 2008. aastast F1 kalendris olnud etapist. «Nüüd on aga korraldajad leidnud, et nad on oma eesmärgid täitnud ega taha rohkem GPsid korraldada,» lisas F1 boss.

24.11.2016 26.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto