Sisukord
Eesti
Postimees
25.11.2016
Eesti Purjus pataljoniülem põhjustas avarii (19) Oponendid süüdistavad Austria presidendikandidaadi Eesti kodanikust isa natsiminevikus (10) Mälumäng Isehakanud kiropraktik vigastas imikut korduvalt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kasvatamist vajavad hoopis lapsevanemad (4) Tagakülg Esikülg 25. november Talunik tahab kaitseväelt tuhandeid eurosid: hävitajate tekitatud stress jättis lehmad ahtraks (15) Eesti neiule siirati Soomes uus süda, mis aitab elada tavapärast elu Majandus Maailma vanimal pangal hakkab aeg otsa saama Gaasiaktsiisi järsk tõus annab tööstusele ja peredele jõhkra löögi (10) Välismaa Ameerika sõdurid tähistasid tänupüha ka Afganistanis Iisraeli armees võitleb üha rohkem naisi Välismaa lühiuudised 25.11.2016 Kümme kõlavat tsitaati 30ndate ja tänapäeva seotuse kohta Kas tormilised 30ndad on tagasi? (16) KOHALIK VAADE: Ungari kuldsete viisade äri võib peagi lõppeda Saksamaalt lahkunud Briti pataljon valmistub nüüd Eestiks (1) Arvamus Postimees 1892. aastal: esimene elektrivalgus Tartus Silver Meikar: kolm ettepanekut Reformierakonnale (6) Aarne Mäe: Rakvere ehitud Eiffel (1) Henrik Roonemaa: Facebook ajab elevandi oma toast välja või sureb (4) Marion Pajumets: naispresident ja kolmandik valitsuskabinetist naised – kuhu veel edasi? (11) Juhtkiri: Eesti kaitseväe masendavad häbiplekid (1) Kultuur Modigliani koos kaasteelistega Von Krahli lava vallutavad uued noored Aivar Valdre üllatustega täidetud teekond «Šušani» President, kes õpetas Kennedy mõrvarile vene keelt Valgevene esimene president: Jeltsin oli tõeline demokraat (2) Sport Hälvin püstitas kodujääl isikliku rekordi Spordi lühiuudised Algab lõputu võitlus üksikute MK-punktide eest Levkoi aeg koondises lõppes: üks asi jäi hingele Eesti publik tahab võitlusringis show’d F1-sarja kalendris püsivad segadused Meistrite liigas terendab paljudele tippklubidele karm loos Tarbija Lego majade saar Veneetsia külje all Tartu Postimeest on välja antud siin- ja sealpool Emajõge (1) Postimehe uus kodu on täis moodsaid lahendusi Naabritest hoolimine tõi aasta küla tiitli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talunik tahab kaitseväelt tuhandeid eurosid: hävitajate tekitatud stress jättis lehmad ahtraks

4 min lugemist
OÜ Taluniku farmi Aberdeen-Anguse tõugu lihaveis FOTO: Armas Rüütel

Ehkki esmapilgul võib see tunduda naljana, jäid ühel Ämari lennubaasi lähedal tegutseval talunikul saamata tuhanded eurod, kuna tema lihaveistel tekkis hävituslennukite müra tõttu stress.

Tellijale Tellijale

Kogu lugu sai alguse juba 2014. aasta kevadel. Kõigest aasta varem oli puhtatõuliste Aberdeen-Anguse tõugu lihaveiste aretamise ja kasvatamisega tegelev ettevõte OÜ Talunik Keila lähistel tööd alustanud. Ettevõtte peamine tulu pidi tulema tõuloomade müügist ning teenistus ei tundunud paha – makstakse ju ühe veise eest üle 1000 euro. Kokku oli loomi 50 ringis.

Kui kevad kätte jõudis, viidi loomad karjamaale, kus neid oli plaanis hoida novembrini. Selleks ehitati kolm suurt karjakoplit, kaks neist Lehola ja üks Maeru kanti. Mai lõpus said aiad valmis ja loomad lastigi karjamaale.

Siis aga hakkasid hädad pihta: kui Lehola karjadega näis kõik hästi, siis Maeru omadega kaugeltki mitte. Loomad, kes olid varem harjunud käest leiba sööma, olid mõne nädalaga nii ära hirmutatud, et pagesid inimest nähes kohe metsa peitu. Loomakari jooksis ka uhiuued aiad puruks ja karjapidajal oli seetõttu hulk lisatööd.

2015. aasta algul hakkasid karjamaal pulliga olnud lehmad poegima. «Kui varem arvasin, et hävitajate kahju meie noorele ettevõttele on katkised aiad ja valvamisele ning loomade rahustamisele kulunud hulgaliselt töötunde, siis poegimise lõppedes sain aru, et tegelik kahju oli hoopis muus,» kirjeldas Rüütel oma ehmatust. Nüüd tahab talunik kaitseväelt tuhandetesse eurodesse küündinud kahju hüvitamist.

24.11.2016 26.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto