Sisukord
Võitlussport
Postimees
25.11.2016
Eesti Purjus pataljoniülem põhjustas avarii (19) Oponendid süüdistavad Austria presidendikandidaadi Eesti kodanikust isa natsiminevikus (10) Mälumäng Isehakanud kiropraktik vigastas imikut korduvalt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kasvatamist vajavad hoopis lapsevanemad (4) Tagakülg Esikülg 25. november Talunik tahab kaitseväelt tuhandeid eurosid: hävitajate tekitatud stress jättis lehmad ahtraks (15) Eesti neiule siirati Soomes uus süda, mis aitab elada tavapärast elu Majandus Maailma vanimal pangal hakkab aeg otsa saama Gaasiaktsiisi järsk tõus annab tööstusele ja peredele jõhkra löögi (10) Välismaa Ameerika sõdurid tähistasid tänupüha ka Afganistanis Iisraeli armees võitleb üha rohkem naisi Välismaa lühiuudised 25.11.2016 Kümme kõlavat tsitaati 30ndate ja tänapäeva seotuse kohta Kas tormilised 30ndad on tagasi? (16) KOHALIK VAADE: Ungari kuldsete viisade äri võib peagi lõppeda Saksamaalt lahkunud Briti pataljon valmistub nüüd Eestiks (1) Arvamus Postimees 1892. aastal: esimene elektrivalgus Tartus Silver Meikar: kolm ettepanekut Reformierakonnale (6) Aarne Mäe: Rakvere ehitud Eiffel (1) Henrik Roonemaa: Facebook ajab elevandi oma toast välja või sureb (4) Marion Pajumets: naispresident ja kolmandik valitsuskabinetist naised – kuhu veel edasi? (11) Juhtkiri: Eesti kaitseväe masendavad häbiplekid (1) Kultuur Modigliani koos kaasteelistega Von Krahli lava vallutavad uued noored Aivar Valdre üllatustega täidetud teekond «Šušani» President, kes õpetas Kennedy mõrvarile vene keelt Valgevene esimene president: Jeltsin oli tõeline demokraat (2) Sport Hälvin püstitas kodujääl isikliku rekordi Spordi lühiuudised Algab lõputu võitlus üksikute MK-punktide eest Levkoi aeg koondises lõppes: üks asi jäi hingele Eesti publik tahab võitlusringis show’d F1-sarja kalendris püsivad segadused Meistrite liigas terendab paljudele tippklubidele karm loos Tarbija Lego majade saar Veneetsia külje all Tartu Postimeest on välja antud siin- ja sealpool Emajõge (1) Postimehe uus kodu on täis moodsaid lahendusi Naabritest hoolimine tõi aasta küla tiitli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti publik tahab võitlusringis show’d

3 min lugemist
Mirkko Moisar pärast Xplosion Fight Series'il turniiri võitmist. FOTO: Albert Truuväärt

Eestis saab viimastel aastatel üsna regulaarselt näha võitlusspordiüritusi, mis toovad ka saalidesse tavaliselt paar tuhat inimest. Siinse turu on omavahel ära jaganud kolm korraldajat ja nende võitlussarjad: Xplosion, King of Kings ja Number One Fight Show. Kui võrrelda Eestit lähinaabritega, siis siin ihaletakse eelkõige show’d.

Tellijale Tellijale

Võitlusspordimaailmas on endiselt ala number üks profipoks – seal on kõige rohkem vaatajaid ning liiguvad ka kõige suuremad rahasummad. Üle maailma teeb suurt tähelendu MMA võitlussari UFC. Eestis tuleb publik aga eelkõige kohale K-1 ja kikkpoksi matšide peale.

«Kui vaadata näiteks Soomet, siis seal tundub olevat ikkagi juhtiv ala profipoks. Eestis on selles vallas veel noored traditsioonid ja laiem publik ei ole veel kõigega nii süvitsi kursis,» rääkis üks Xplosioni korraldajatest Rene Sildvee. «Valdavalt käiakse Eestis ikkagi head show’d nautimas ning K-1 matšidega kaasneb seda kõige rohkem. Mujal maailmas, kus pikemad traditsioonid, osatakse ka sportlikku poolt rohkem jälgida. Seetõttu on ka profipoks ehk mujal laiemalt au sees.»

«Sellest, et publik naudib pigem show’d, annab saalis olles tunnistust näiteks see, et vahel on kuulda rohkem kaasaelamist tugevatele ja efektsetele löökidele, mis võivad maanduda kaitses, kuid perfektselt sooritatud kombinatsioone, mis tabavad vastast ja toovad nende sooritajale punkte, saadab vahel kaasaelajate väiksem ovatsioon,» lisas Sildvee.

24.11.2016 26.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto