T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees kolis Tartu legendaarsest majast tuliuude büroosse

Priit Pullerits
Postimees kolis Tartu legendaarsest majast tuliuude büroosse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raimu Hanson ja tema arhiiv ning kõigi teiste töötajate tähtsad paberid on jõudnud õnnelikult toimetuse uutesse tööruumidesse, suurte akendega katusekorrusele kahe panga vahel.
Raimu Hanson ja tema arhiiv ning kõigi teiste töötajate tähtsad paberid on jõudnud õnnelikult toimetuse uutesse tööruumidesse, suurte akendega katusekorrusele kahe panga vahel. Foto: Margus Ansu

Veteranreporter Raimu Hanson – kes alustas palgalist tööd Postimehes (tõsi, toona veel Edasis) Moskva olümpia aastal ehk sellal, kui nüüdne peatoimetaja Lauri Hussar oli saanud alles seitsmeseks – tundis lõppeva töönädala lõpusirgel, et paanika hakkab kerima. Sest ta ei suutnud otsustada, mida teha.

Seda poleks oodanud Postimehe kõige kogenumast ajakirjanikust, kelle töömehetee Tartu kesklinnas Gildi 1 ajaloolises toimetusehoones ülikooli peahoone vastas oli alanud ülesandega, mille ees enamik lihtsurelikke tõstaks käed üles.

Toimetaja Ilmar Rattus, kes oli noore, äsja Leedust Klaipeda metsadest Nõukogude ajateenistusest naasnud ajakirjaniku tööle võtnud, tegi ettepaneku, et Hanson hakkaks vastutama «Herilase» eest. See oli naljakülg, praeguse «Juurika» kaudne eelkäija.

Tagasi üles