Sisukord
Arvamus
Postimees
28.11.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Meid ei kingita ära mingis geostrateegilises mängus (4) USA erukindral muretseb Venemaa sammude pärast Baltimaade ümbruses Kesk-Aasiasse kadunud eestlased Tagakülg 28.11 Majandus Dollar ja euro liiguvad võrdse taseme poole (4) Majanduse lühiuudised Eesti laevastikule kulub aastas miljoneid (1) Välismaa Hinnanguid Fidel Castrole AJA PEEGEL: Ku Klux Klan ja paremäärmusluse head päevad (3) El Comandante astus igavikku, kuid Kuuba jääb Välismaa lühiuudised 28.11.2016 Arvamus Taavi Minnik: hasta siempre, Fidel!* (7) Garri Raagmaa: geograafi õudusunenägu (6) Juku-Kalle Raid: jah-peaministri kitsed ja isiklik bensiinijoodik (13) Juhtkiri: kas veel üks nädal kitsejuttu, härra peaminister? (38) Mart Jesse: sõidujagamine või segaminiajamine? (1) Postimees 1930. aastal: kas uputati naisterahvas Emajõkke? Kultuur Eesti filmide nõrkuseks on lõpud ja imiteerimine (1) PÖFFi võitja on suur Arvo Pärdi fänn Sport Vorovski alistas mitu MM-tiitlit võitnud Prantsusmaa kikkpoksiässa Spordi lühiuudised Euroliiga kogemusega leegionäri värvanud Kalev/Cramo kaotas Unicsile Maailmameister Rosberg läbis Hamiltoni koostatud eksami Ilves tõestas, et kahe hooaja vahel on toimunud areng Lähipäevil selgub, kas Rukas säranud Kilp lubatakse järgmisele MK-etapile (1) Klavan: ma ei võta vastu rutakaid otsuseid Tarbija Postimees mekib: millisest kohast saab parimat trendikohvi Tartu Maagiline mustvalge varjuteatrimaailm Emajõgi tuleb linlasele samm-sammult lähemale (3) Nurga taga Maarjamõisas pargib auto põõsa servas Asi on rahas Eakas luuleharrastaja heidab pilgu pikale elule (1) Lõuna regiooni aasta prokurör: kuritegusid tuleb uurida mastaabist sõltumata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juku-Kalle Raid: jah-peaministri kitsed ja isiklik bensiinijoodik

3 min lugemist
Juku-Kalle Raid FOTO: Videokaader

Texases on üks tore väikelinn Lajitas, kuhu sattusin sel kevadel koos Ivo Linnaga telesaate «Ivo Linna Ameerika lugu» filmimisel. Selline meeldivalt lohakas ja omapärane kohake, võiks isegi öelda, et kummituslinn. Ning üks koosluse atraktsioone seisnes vaieldamatult tõigas, et elanikud, olles tüdinud kohalikust poliitikast ning poliitikutest nagu Tsahkna ja Ossinovski Rõivase sõpradest-sugulastest ning tahtes lolli nalja visata, valisid linnapeaks kitse.

Tellijale Tellijale

Auväärne loom pidas vahti keskväljakul ketis edasi-tagasi jõlkudes ja tegeles õllejoomisega; linnapea nimi oli – oh kui tuttavalt kõlas! – Savihenri.

Mis parata, meie maaeluministri kitselugu tuletas just auväärset Lajitase linnapead meelde. Tõsi, nagu juba öeldud, see linnapea polnud mingi maaeluminister ja Hollandi kitsejuustu ei tootnud, vaid tegeles kohaliku kesvamärjukese degusteerimisega. Ei saa salata, eks Savihenri sai oma linna juhtimisega umbes sama hästi hakkama kui Repinski kitsefarmi tüürimisega. Mis siin ikka, vaatame kasvõi Repinski selgitusi, millest ilmneb, et suurt asja ongi raske hallata, justnagu juhtinuks ta vähemalt Gazpromi või Coca-Cola suurust ettevõtet, ja kuna see on oma gigantsuse tõttu nii keeruline, tekkisid ka paratamatud vead. Kus ei tekiks. Kui Coca-Colale paigaldati uus müügijuht, keelas see näiteks töötajatel moblaga kõnelemise (klientidega tuleb suhelda, mitte elukaaslasega pläägutada) ning läbimüük kahanes veelgi hoogsamalt.

26.11.2016 29.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto