Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.11.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Meid ei kingita ära mingis geostrateegilises mängus (4) USA erukindral muretseb Venemaa sammude pärast Baltimaade ümbruses Kesk-Aasiasse kadunud eestlased Tagakülg 28.11 Majandus Dollar ja euro liiguvad võrdse taseme poole (4) Majanduse lühiuudised Eesti laevastikule kulub aastas miljoneid (1) Välismaa Hinnanguid Fidel Castrole AJA PEEGEL: Ku Klux Klan ja paremäärmusluse head päevad (3) El Comandante astus igavikku, kuid Kuuba jääb Välismaa lühiuudised 28.11.2016 Arvamus Taavi Minnik: hasta siempre, Fidel!* (7) Garri Raagmaa: geograafi õudusunenägu (6) Juku-Kalle Raid: jah-peaministri kitsed ja isiklik bensiinijoodik (13) Juhtkiri: kas veel üks nädal kitsejuttu, härra peaminister? (38) Mart Jesse: sõidujagamine või segaminiajamine? (1) Postimees 1930. aastal: kas uputati naisterahvas Emajõkke? Kultuur Eesti filmide nõrkuseks on lõpud ja imiteerimine (1) PÖFFi võitja on suur Arvo Pärdi fänn Sport Vorovski alistas mitu MM-tiitlit võitnud Prantsusmaa kikkpoksiässa Spordi lühiuudised Euroliiga kogemusega leegionäri värvanud Kalev/Cramo kaotas Unicsile Maailmameister Rosberg läbis Hamiltoni koostatud eksami Ilves tõestas, et kahe hooaja vahel on toimunud areng Lähipäevil selgub, kas Rukas säranud Kilp lubatakse järgmisele MK-etapile (1) Klavan: ma ei võta vastu rutakaid otsuseid Tarbija Postimees mekib: millisest kohast saab parimat trendikohvi Tartu Maagiline mustvalge varjuteatrimaailm Emajõgi tuleb linlasele samm-sammult lähemale (3) Nurga taga Maarjamõisas pargib auto põõsa servas Asi on rahas Eakas luuleharrastaja heidab pilgu pikale elule (1) Lõuna regiooni aasta prokurör: kuritegusid tuleb uurida mastaabist sõltumata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1930. aastal: kas uputati naisterahvas Emajõkke?

1 min lugemist

Kolmapäeva õhtul ilmus Tartu kriminaalpolitseisse viinastunud olekus R.S. ja seletas, et keegi tundmata isik visanud kaldalt naisterahva jõkke. Naisterahvas uppunud.

R.S. tulnud Holmi tänava poolt Emajõe äärde, et paadiga sõita üle jõe. Näinud võõrastemaja ees käsikäes üle tänava minevat meesterahvast ja naisterahvast. Mõlemad kadunud puuriitade vahele. Juba enne haaranud mees naise sülle. Varsti peale puuriitade vahele kadumist kostnud naisterahva kisa ja raske asja vette kukkumise plaksatus.

Mõni silmapilk hiljem jäänud kõik vaikseks. Puuriitade vahelt jooksnud aga välja mees, kes kadunud kiiresti kalaturu poole.

Kriminalistid läksid otsekohe kohale. Kuid ei leidnud midagi. Hommikul kuulati R.S. veelkord üle. Ta jäi kindlasti oma seletuse juure, et naisterahvas on heidetud jõkke. Ka öövaht, kes seal läheduses vahikorral olnud, seletab, et tema ka näinud kedagi meest samal ajal kalaturu poole jooksvat. Sellepärast võetakse R.S-i avaldust tõena.

Neljapäeva hommikul hakati jõge traalima, et surnukeha kätte saada. Kuna kõrgvee tõttu voog kiire, oli otsimine raskendatud. Kuni neljapäeva lõunani kellegi kadumisest politseile ei olnud teatatud.

28.11.1930

Seotud lood
    26.11.2016 29.11.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto